HASDAL VE GİRNE CADDELERİ TEMATİKLEŞTİRİLDİ

HASDAL VE GİRNE CADDELERİ TEMATİKLEŞTİRİLDİ



Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin'in sözünü verdiği 53 projeden biri olan 'Tematik Cadde' projesi bu kez Hasdal ve Girne caddelerinde uygulandı. Belediye ekipleri caddelerde ağaçlandırma, altyapı, yaya kaldırımı, aydınlatma, asfalt ve trafik düzenleme çalışmalarını tamamlayarak açılışını gerçekleştirdi.

Hamidiye Mahallesi'nde gerçekleşen açılış programının ev sahipliğini Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin yaparken, Kaymakam Niyazi Erten, AK Parti Kağıthane İlçe Başkanı Serkan Cantürk ve çok sayıda vatandaş açılışa katıldı.

Programda konuşan Başkan Öztekin; '' Şehrin en işlek caddelerinden olan Hasdal ve Girne caddelerimizi tematik caddeye dönüştürdük. Caddelerde tematikleştirme çalışmaları kapsamında yol ve kaldırım genişletme, ağaçlandırma, altyapı ve aydınlatma çalışmaları tamamlandı. Her iki caddeye toplam 1250 metre uzunluğunda 2400 m2 kaldırım yapıldı. Cadde yolları 3 bin 400 ton asfaltla kaplanarak yenilendi. Yeni cep park alanları oluşturuldu. Caddelere dikilen 40 akçaağaç, 30 ıhlamur ağacı, 30 süs ağacı ve 3 bin adet bitki ile doğal bir görünüm kazandırıldı. Günün her saati konforlu ve güvenli kullanım için caddeler 50 adet dekoratif aydınlatmayla ışıklandırıldı. Tematik caddelerimiz yeni halleriyle mahallemizin değerine değer katacak.'' dedi.

'Tematik Cadde' projesi kapsamında ilçede 5 yılda birçok ana cadde ve sokak tematikleştirildi. Vatan, Bahçeler, Seyir, Aslangazi, İsmetpaşa, 28 Nisan, Kemerburgaz, Mermerciler ve Arı caddeleri de benzer şekilde dönüştürülerek ilçenin değerine değer kattı.

6xiyep3hdwz9apjftIx1e45o.jpg

2q8s4suIzpzcte7u31jvlb9g.jpg

qp3xldn5qvfkoi0bagIa74md.jpg

sqyexI8x1gogwukbzr52eytw.jpg

g5kiaes1lfIypb92slohvtzy.jpg

kIobly9sq2ypmeehmfobvt3d.jpg

xqyhdrlkoeanup40ggjew7qz.jpg

xwt1a69gczuqmsy8nlyrqdo2.jpg

3u0khcnhrrbjq81lzuyyopam.jpg

q4d2gtnocufdlwoIs3gxufnv.jpg

ha1dfs5forxmnvnbqjtp7jyw.jpg

aj13urozndqtklfbysmhcof0.jpg

xsl7t4zwjImgae1orydbumqe.jpg

tabqIjwzrwdksfhhggoyn7ve.jpg

ujkiopytc3clwuwkth72Imno.jpg

tl90jxtynracuwb4gxvdfoIb.jpg

xpeceqfglptydwizgnzxufch.jpg

hs4nfw0abkqvstluahlciegu.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.