İRFAN TUTACAK EMÜDER’DE GÜVEN TAZELEDİ

İRFAN TUTACAK EMÜDER’DE GÜVEN TAZELEDİ

Eyüp Müteahhitler Derneği 5. Olağan Genel Kurulu Osmanlı Park Sosyal Tesislerinde yapıldı

Osmanlı Park Sosyal Tesislerinde yapılan 5. olağan genel kurul, Kongrede tek liste ile seçime katılan mevcut başkan İrfan Tutacak güven tazeleyerek yeniden seçildi.

Genel kurulun divan başkanlığını dernek üyesi ve aynı zamanda Kars Ardahan Iğdır Derneği Başkanı İsrafil Aslanoğlu yaptı

İrfan Tutacak konuşmasında:

“Sayın Eyüpsultan Belediye Başkanım,

Saygıdeğer misafirlerimiz

Derneğimizin Çok Değerli Üyeleri,

Bugün burada, EMÜDER'in 5. Olağan Genel Kurulu'nda sizlerle bir araya gelmiş olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum.

Hepinize hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum.

Derneğimiz EMÜDER,  bölgemizde faaliyette bulunan başta inşaat müteahhitleri olmak üzere çeşitli sektörlerde çalışan çok kıymetli iş insanlarını bir araya getirmesi bakımından son derece kıymetlidir.

Bu genel kurul, buradaki katılım düzeyi ve coşku da; derneğimizin üyeleri için bir araya gelme ve çatı olma işlevini gelecekte de sürdüreceğini gösteriyor.

Derneğimiz, her biri kendi alanında güzel projeler yaratan üyelerimiz arasında güçlü bir sinerji yaratmıştır. Bu da, üyelerimizin çeşitli alanlarda kendi aralarında iş birliği yapmalarına olanak tanımıştır. Bu iş birliği, sadece mesleki anlamda değil, aynı zamanda üyelerimizin kişisel ve profesyonel gelişimine de katkı sağlamıştır.

Derneğimizin üyeleri arasında gerçekleşen her türlü tecrübe paylaşımı, işbirliği ve dayanışma hem bireysel manada üyelerimizi hem de kurumsal olarak derneğimizi güçlü kılmaktadır. Ben hep buna inanmışımdır. Onun için hem başkan olarak ben hem de yönetimdeki arkadaşlarım derneğimizin üyelerimize en iyi hizmeti sunması için elinden geleni yapmıştır ve bundan sonra da yapacaktır.

Ayrıca, yerel yönetimler ve hükümet nezdinde geliştirdiğimiz ilişkiler, derneğimizin kurumsal olarak sektör sorunlarına ilişkin olarak yapabileceklerini ve üyelerimizi en iyi şekilde temsil etme kabiliyetini artırmayı amaçladık.

Yeni dönemde de aynı şekilde özel olarak sektörümüzün sorunları genel olarak da kamu yararı amacına matuf olmak üzere yerel yönetimler ve hükümet ile temaslarımıza ve işbirliklerimize devam edeceğiz. Bu ilişkiler, derneğimizin hem üyeleri hem de faaliyette bulunduğumuz İstanbul için çok önemli olduğunu düşünüyorum.

Göreve geldiğim günden beri derneğimizi hem üyelerimizin hem de kamu yararı için yönetmeye odaklandığımı belirtmek isterim. Üyelerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve işlerini desteklemek için elimizden geleni yapıyoruz.

Diğer taraftan; derneğimizin bir inşaat müteahhitleri birliği olarak sahip olduğu sosyal sorumlulukları ve kamu yararını ele almak istiyorum.

EMÜDER ailesi olarak, yaşanabilir ve güvenli bir İstanbul için İstanbul’un yeniden inşa ve kentsel dönüşüm hamlesi bağlamında üzerimize tarihi görevler düştüğünün farkındayız. Bu bağlamda gerek belediyelerimizin gerekse Bakanlığın geliştireceği kentsel dönüşüm projelerine aktif olarak katkı sağlayacağımızı bir kez daha buradan bildirmek istiyorum. Biz İstanbul’un kentsel dönüşümüne katkı sunma meselesine bir misyon gibi yaklaşıyoruz.  Zira bu mesele sadece inşaat sektörünü değil, aynı zamanda şehrimizin geleceğini hatta medeniyetimizin geleceğini belirleyecek ehemmiyette bir meseledir. Tabi, Derneğimizi bu şekilde büyütmeye ve genel kamu yararı çerçevesinde etkin hale getirmeye çalışırken bazı zorluklarla da karşılaşmıyor değiliz.

 Bu zorlukların başında, şüphesiz dünya genelinde ve ülkemizde süren ekonomik kriz yer almaktadır. Ayrıca; bankaların kredi arzındaki darboğazlar, sektörümüzü etkileyen ve onu daraltan, potansiyelini küçülten bir diğer önemli sorundur.

Karşılaştığımız bir diğer zorluk da, özellikle inşaat sektörü özelinde yaşadığımız fahiş fiyatlı hazır beton sorunudur. Ancak, bu zorlukları aşma konusundaki kararlılığımızı koruyoruz ve kamu sektöründeki paydaşlarımızla yapacağımız iş birliği ile üyelerimizi ve sektörümüzü korumak için çabalarımıza devam edeceğiz. EMÜDER olarak, sektörümüzü güçlendirmek ve İstanbul'u daha yaşanabilir bir şehir haline getirmek için elbirliğiyle çalışmaya devam edeceğiz.

Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Teşekkür ederim.”

22.jpg

333.jpg

 

Kaynak:Haber Kaynağı
Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.