KÂĞITHANE BELEDİYESİ İLÇEYE 60 BİN AĞAÇ KAZANDIRDI

KÂĞITHANE BELEDİYESİ İLÇEYE 60 BİN AĞAÇ KAZANDIRDI

Daha yeşil ve yaşanılabilir bir Kâğıthane için ağaçlandırma çalışmalarını sürdüren Kâğıthane Belediyesi, on binlerce fidanı toprakla buluşturdu. 

İlçe genelinde ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarına önem veren Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin; “ Kâğıthane Belediyesi olarak gelecek kuşaklara daha yeşil bir Kâğıthane bırakmak amacıyla, doğanın korunmasının yanı sıra yeşilin her tonunun artması için mücadelemize devam ediyoruz. Aynı zamanda Kâğıthane’mizde gözlerini açan her bebeğimiz için bir ağacımızı toprakla buluşturuyoruz. Çocuklarımızla beraber ağaçları da büyümüş oluyor.” dedi.

Her Bebeğe Bir Ağaç

Kâğıthane Belediyesi, 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren doğan her bebek adına bir ağaç dikiyor. Ağaçlara özel levhalara yazılı şekilde bebeklerin isimleri veriliyor. Aynı zamanda aile hangi sokakta yaşıyorsa o sokağa ağaç dikiliyor. Çocuklar sokaklarında ağaçlarıyla beraber büyümüş oluyorlar.  Ihlamur, süs armudu, hatmi, süs kirazı, zakkum, süs eriği, manolya gibi ağaçlar Kâğıthane Belediyesi tarafından ilçede doğan bebekler için dikiliyor.

giw6mtrog5znmp09xqs2chc4.jpg

hqznelhx1dp2jt4yisrvjxcw.jpg

5gfl7akyi4cvtkdshruwrjfm.jpg

5gqpcsq4dufab3ot27sjnve9.jpg

eznIphml7qk9vgxje4dabtdx.jpg

gnjgvudl8hskm7xrqyvc9pkb.jpg

olsqd5jaghnbcj8vpzqmrfr9.jpg

t0pn36igwveldbs1hcI28xbz.jpg

zmdyxqoIehseputg4bsvnalq.jpg

yn8lzjffvatumrbdwIts1j4h.jpg

owcpv0tpaekIlrfy2eqvx6ul.jpg

3kfxvfukugctbera7dmltwwb.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.