KÂĞITHANE BELEDİYESİ MEYDAN AÇIK OTOPARKI HİZMETE AÇILDI

KÂĞITHANE BELEDİYESİ MEYDAN AÇIK OTOPARKI HİZMETE AÇILDI

Otoparkın yapımıyla park edilen taşıtların trafiğe olumsuz etkilerini en aza indirmek, yol içi parklanmayı kolaylaştırarak trafik sıkışıklığını önlemek, özel otomobil sahiplerini toplu taşıma araçlarına yönlendirmek amaçlandı.  60 araç kapasiteli Meydan Açık Otoparkı çeşitli türdeki ağaçlarla süslenerek adeta bir park görünümünde inşa edildi.

Kağıthane metro istasyonunun tam karşısına konumlandırılan; meydan açık otoparkı açılışına Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, Kaymakam Tahir Şahin, STK temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Otoparkın açılışında konuşan Başkan Öztekin; “İstanbul’un konum olarak tam merkezinde yer alan Kâğıthane’mizden her gün on binlerce araç geçiyor, bu yüzden ulaşımı rahatlatmak en birincil görevlerimiz arasında. Yine ulaşımı rahatlatmak adına ilçemize 2 yeni kapalı otopark ve pazaryeri inşa ediyoruz. Gültepe-Telsizler Katlı Otoparkı ve Pazaryeri ile Hürriyet Katlı Otoparkı ve Pazaryeri projelerimizi de yakın zamanda vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bu otoparkımız hemen metroların yanında bulunuyor. Sürücüler araçlarını buraya park ederek hemen yanı başında bulunan metrolarla ister Bağcılar’a kadar, isterlerse İstanbul Havalimanı’na kadar gidebilecekler. Yani sürücüleri toplu taşımaya yönlendirerek trafik akışını da rahatlatmış olacağız. Kâğıthane’mize hayırlı olsun” dedi.

 

dyzz20rcexyux43pe91wrlkm.jpg

ehquzx1ifyvsjovr5d6ra28f.jpg

pljiu2mnfxgt7kvdqrbk4azm.jpg

y4hndugp3qbautw2rvh5newc.jpg

d2uefxjjha13vyrxemcdh4k8.jpg

m0fxIyqnr9uov3fz7pnodcrz.jpg

wqncrrmlijs6mx7hcf0og1pq.jpg

yta2gkrnsavhg1comIjb5dms.jpg

jmb4klklc9rpcInw01xxud3u.jpg

kb3xyhd0fv8owilshmfecrpn.jpg

dpmI2kmuqhlcexreuatow8g5.jpg

1upsomidrn7p46xcmrbvztwl.jpg

paesmulwujcgqnxyo34y7hqm.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.