KAĞITHANE BELEDİYESİ'NDEN FİLİSTİN HASSASİYETİ

KAĞITHANE BELEDİYESİ'NDEN FİLİSTİN HASSASİYETİİsrail'in zulmü altında Filistin'de adeta bir soykırım girişimi yaşanıyor. Geçen yılın Ekim ayından bugüne Gazze'de aralarında çocuk, kadın ve yaşlıların da olduğu 30 binden fazla Filistinli şehit edildi. 70 binden fazla kişi de yaralandı.

Kağıthane Belediyesi, Gazze'de yaşanan bu zulme sessiz kalmadı. Belediye, 2023 yılının Ekim ayından bugüne konser, bahar şenliği veya eğlence programı düzenlemiyor. Diğer yandan Belediye ve yardım kuruluşları işbirliğinde, Filistin için çok sayıda insani yardım malzemesi hazırlandı.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin konuyla ilgili olarak; '' Dünyanın sözde egemen devletleri Gazze'de yaşanan bu zulme kör, sağır ve dilsiz kalıyor. Dünya insanları uluslararası hukuka her geçen gün güvenini yitiriyor. Filistin'in yardım çığlıklarını başta Türkiye ve birkaç ülke dışında duyan yok. Kağıthane Belediyesi olarak Filistin'e huzur ve barış gelene kadar, bu zulüm bitene kadar desteğimizi sürdüreceğiz.'' dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.