KAĞITHANE BELEDİYESİ’NDEN KOYULHİSAR’A BÜYÜK DESTEK

KAĞITHANE BELEDİYESİ’NDEN KOYULHİSAR’A BÜYÜK DESTEK



Kağıthane Belediyesi’nin Anadolu şehirlerine desteği sürüyor. Sivas’ın Koyulhisar ilçesinin meydan projesi, Kağıthane Belediyesi tarafından tamamlandı. Törenle hizmete açılan 2350 m2 alana sahip Meydan’ın 1730 m2’sini yürüyüş-dinlenme-donatı alanları oluştururken geri kalan 620 m2’si ağaç ve çiçeklerle süslendi. Çınar, akça ağaç, ıhlamur, süs eriği gibi ağaçlarla birlikte gül, mazı, sarmaşık, biberiye türlerinde bitkiler hem görüntüleriyle, hem hoş kokularıyla meydana doğallık kattı. Sadece yeşilinde değil; zemininde de granit-bazalt-traverten taşlar kullanılarak doğallık korundu. Koyulhisar Meydanı; yeşil alan, pergolalı oturma alanları, ağaç saksılı oturma duvarları ve tören alanı olarak dört bölümden oluşuyor.

Açılış törenine katılan Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin yaptığı konuşmada; ‘’ Bugün Koyulhisar Belediye Başkanımız ile ilçemize kazandırdığımız meydanımızın açılışını yapmaktan, memleketimize yakışan, evladiyelik bir eser katmaktan mutluyuz. Gündüzleri doğallığıyla göz kamaştıran Meydanımız; 25 adet prestij aydınlatmamızla gece de cazibesini artıracak. Yoğun bir çalışma mesaisi neticesinde 2,5 ay gibi kısa bir sürede burayı hizmetinize sunduk. Koyulhisarımıza hayırlı, uğurlu olsun.’’ dedi.

Açılış törenine Başkan Öztekin’in yanı sıra TBMM AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, TDED Genel Başkanı Ekrem Erdem, AK Parti milletvekilleri Semiha Ekinci ve Habib Soluk, Milliyetçi Hareket Partisi önceki dönem milletvekili Ahmet Özyürek, Koyulhisar Belediye Başkanı Osman Epsileli, Kaymakam Resul Yıldırım ve çok sayıda vatandaş katıldı.

3wlqprrIe16dbgctxxdt8jho.jpg

7rzg1ffnxecu4k9ioz25vIls.jpg

gtgypohwtjmmwxnq2lzecoz1.jpg

eejmdqubvpfl6azanfyyt83m.jpg

bhp651yufvIeqweyax2cmjbr.jpg

kyqej5swpmzranfclzkca06f.jpg

uznrbs9tyaq5aykgvjshxooj.jpg

r7ldyv1tpawtjdIifecc8ogu.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.