KÂĞITHANE’DE DE DEPREM TATBİKATI YAPILDI

KÂĞITHANE’DE DE DEPREM TATBİKATI YAPILDI

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından 1999 Düzce Depremi’nin yıl dönümü olan 12 Kasım saat 18.57’de (depremin gerçekleştiği saat) Türkiye genelinde deprem tatbikatı yapıldı. Kağıthane’de de gerçekleştirilen tatbikatta vatandaşlar bulundukları yerde çök-kapan-tutun pozisyonu alarak tatbikata katıldı.

Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, Kaymakam Tahir Şahin ve AFAD gönüllüleri tatbikata Kâğıthane Belediyesi Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezimizden katılarak yönetti. Kağıthane’deki alışveriş merkezleri, iş yerleri, ev ve kamuya açık alanlardaki vatandaşların tatbikata katılımı yoğundu.

Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin; “‘Bugün ülkemizin genelinde koordineli çök-kapan-tutun tatbikatını gerçekleştirdik. Deprem anında sakin kalabilmek ve bilinçli bir şekilde hareket edebilmek çok önemli. Depremin ne zaman olacağını bilmiyoruz ama neler yapmamız gerektiğini iyi biliyoruz. Rabbim bu tür felaketlerin gerçeğini bizlere yaşatmasın” dedi.

Kağıthane'de afetler için alınan tedbirleri de sıralayan Başkan Öztekin; '' Kâğıthane Belediyesi olarak ilçemizde afetlere karşı tüm tedbirlerimizi aldık. Depreme dayanıksız binaları yıkarak kentsel dönüşümle yeniledik. 99 olan afet toplanma alanlarımızın sayısını 175'e çıkardık. Toplanma alanlarına kare kodlu okuma sistemi getirdik. Yeni yağmur suyu kanalları ve istinat duvarları inşa ederken mevcutları da yenileyerek güçlü bir altyapı sistemi oluşturduk. Haberleşme, afetlerle mücadelede en önemli konuların başında geliyor. Hızlı ve kesintisiz bir haber ağı teknolojisi için son 3 buçuk yılda 80 km'lik fiber optik kablolama yaptık. Deprem başta olmak üzere olası afetlere karşı hızlı ve etkin mücadele vermek ve Kâğıthane’yi depreme hazır bir ilçe haline getirmek adına Kâğıthane Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi'ni kurduk. Şehirdeki 90 noktayı 24 saat canlı olarak izleyebiliyoruz.'' şeklinde konuştu.

zcselxyfjjuh0fzdstwvr8qe.jpg

n5j2taro8bwvn6uwcpufzs3l.jpg

bj2awIbpdaofyw0itdxq7okn.jpg

jzgbm94hlitwkdcfbuvaIhp3.jpg

bemftjx2dulv579xz6zcvrlc.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.