KÂĞITHANE’DE RAMAZAN ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

KÂĞITHANE’DE RAMAZAN ETKİNLİKLERİ BAŞLADIRamazan etkinlikleri Kâğıthane Meydanı’nda her akşam çocuklara yönelik etkinliklerle devam ederken her hafta cuma ve cumartesi iftar sonraları yetişkinlere özel programlar yer alacak.

Kâğıthane’de geleneksel Ramazan ayının çocuklara özel etkinlikleri arasında; yarışmalar ve çocuk şarkıları konserleri; kukla, illüzyon, Karagöz- Hacivat, jonglör, Nasreddin Hoca, İbiş ve Orta Oyunu gösterileri yer alıyor. Bu gösterilerle çocukların Ramazan ayını her zaman güzel hatırlamaları amaçlanıyor. Gösteriler Kağıthane Meydanı’nda yer alan etkinlik alanında ve mahallelerdeki gezici etkinlik araçlarında yapılacak.

Kağıthane Belediyesi Ramazanda yetişkinlere de özel bir çok etkinlik sunuyor. Kâğıthane Meydan da gerçekleşecek etkinliklerde eğitimci ve yazarlar Bekir Develi, Hayati İnanç, Ahmet Bulut, Merve Gülcemal ve Saliha Erdim Ramazanın maneviyatına uygun söyleşileriyle yer alacak. İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu ve Mustafa Karataş, sanatçı Dursun Ali Erzincanlı ve televizyon programcısı Serdar Tuncer de farklı günlerde Kâğıthanelilerle bir araya gelecek.

Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin; “ İftardan sonra her akşam çocuklarımıza özel birbirinden güzel etkinliklerle Kağıthane Meydanı’mızda olacağız. Aynı zamanda birbirinden değerli sanatçı ve yazarlarımızı da yine Kâğıthane Meydanı’mızda vatandaşlarımızla buluşturacağız. Tüm İstanbulluları davet ediyorum. Ramazanın hanelerimize huzur ve bereket getirmesini diliyorum.” dedi.

jkuevdyz61l0aohsnisbfb4w.jpg

poh3vsomfwjInexg21tvymil.jpg

sIg2acmecxbw5ga4s1zyvyiq.jpg

jlok58rpz0cdIehcqsx4utof.jpg

mIzcghwtx613az7fe9sqxwve.jpg

pqeyIihv5alx3gpjxnfvu1cz.jpg

avktxqh2zsIzokjn5ew8bfuv.jpg

g1wukg46rievpvswq5le2mxc.jpg

sy3bbycfjhxowagd1dptgqmv.jpg

pz7rlsfejlc8q4r3nuvywipj.jpg

vatz5vetqxynsiqpd0o6lIux.jpg

qhnoefysblc9v51qIgti3ngl.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum