KAĞITHANE, MÜSTESNA BİR ESER DAHA KAZANDI

KAĞITHANE, MÜSTESNA BİR ESER DAHA KAZANDIKağıthane müstesna bir eser daha kazandı. Kağıthane Belediyesi, İş İnsanı Kenan Balta, İlçe Müftülüğü ve hayırseverlerin desteğiyle Hamidiye Mahallesi'nde inşası tamamlanan Hacı Kenan Cami, cuma namazına müteakip ibadete açıldı.

Hacı Kenan Camii, 1.050 kişi kapasiteliyle sadece ibadet mekanı olmanın ötesinde, toplumun çeşitli kesimlerine hizmet edecek şekilde tasarlandı. Caminin içerisinde 4-6 yaş grubu için Kuran kursu, kadınlara özel bölümler, lojman, çay ocağı ve ortak kullanım alanları bulunuyor.

Açılış programı Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlarken; Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, Kağıthane Kaymakamı Niyazi Erten, İlçe Müftüsü Necmettin Kayar, İş İnsanı Kenan Balta ve mahalle sakinleri açılışa katıldı.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin açılış töreninde yaptığı konuşmada; '' Bu cami, sadece taş ve tuğladan ibaret değil, aynı zamanda kalplerin huzurla buluşma noktası olacaktır. Burada manevi duygularla bir araya gelip, birbirimize destek olacağız, birlik ve beraberliğimizi pekiştireceğiz. Geçen beş yıllık dönemde Kağıthane'mize bu gibi ibadet ve ilim merkezleri kazandırdık. Arıcılar Çamlıvadi, Nişantaşlar Ahmeddin ve Vadi İstanbul camilerimizin yapımını tamamlayarak ibadete açtık. Çağlayan Ayazma Camii’ni yerinde yeniden inşa ediyoruz. Cami, beraberinde külliyesiyle hemşerilerimizin hizmetinde olacak. Toplam 3 bin 340 metrekare alana inşası yapılacak camide 1.550 kişi aynı anda ibadet edebilecek. Caminin yanında Kuran kursu, mescit, çok amaçlı toplantı salonları, gençlik birimleri, idari birimler, kitap hane, 55 araçlık otopark ve rehberlik birimi yer alacak. Burası sadece bir ibadet alanı değil, külliye hüviyetinde de hizmet verecek. Çocuk ve gençlerimiz buradaki külliyede ilimle hemhal olacaklar. Otoparkı trafik akışını rahatlattığı gibi meydan düzenlemesi de çevresine ayrı bir renk ve hava katacak.'' diye konuştu.

Başkan Öztekin caminin yapımında emeği geçen hayırseverlerle işçi ve mühendisleri tebrik etti. Açılış programına katılan mahalleliler caminin ibadete açılmasından duydukları memnuniyeti Başkan Öztekin ile paylaşarak teşekkürlerini ilettiler.

uwa2vrha8r5utlpzfmjIbdgs.jpg

kfwo5naftcu2icmrgqw0lpbx.jpg

uj92ypiflhgnkzfxqdzyjxeI.jpg

i5wofnudxc8ls3bjj0rkvnts.jpg

7xIibyan6va1rhrfgx82sdps.jpg

wynflwstlcbogvdsupdqgma1.jpg

mkxa1bbyun5vjgoIlmw3frpc.jpg

ty6kcmluseldpy3mIxaec1ot.jpg

I5sxyde9n1jpqowaonsp4vyg.jpg

sscg19z6lheya5cftd7exwvr.jpg

ctv0axjuuofghndl39b78zp2.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.