KAĞITHANE'NİN İKİNCİ MEYDANINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

KAĞITHANE'NİN İKİNCİ MEYDANINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYORCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan; Kağıthane Belediyesi'nin inşa ettiği Merkez Mahallesi Meydanı'ndan sonra bir meydan daha Kağıthane'ye kazandırılıyor. Kağıthane Kaymakamlığı önündeki 10 bin metrekarelik alan; Kağıthane'nin ikinci meydanı olarak gün yüzüne çıkartılıyor.

Yeni meydanda araç park alanları, geniş yürüyüş yolları, yüzlerce türde ağaç ve 5 bin metrekarelik yeşil alan yer alacak. Zemin kaplaması doğal granit taşlarla oluşturulacak yeni meydan gece de estetik bir görünümde olması için dekoratif aydınlatmalarla donatılacak.

Alandaki tarihi eserler de unutulmadı. Yeni meydanda yer alan I. Abdulhamid Han Çeşmesi de restore edilerek; geçmişin emaneti geleceğe kazandırılıyor.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin alanda incelemelerde bulundu. Başkan öztekin; ''Burası vatandaşlarımızın yeşillikler içinde gezip dinlenebilecekleri; kültürel ve sosyal etkinliklere adres olacak bir meydana dönüşüyor. Aynı zamanda burası Kağıthane'nin kapısı niteliğinde. Gayrettepe- Kağıthane- Havalimanı Metro Hattı ile Mecidiyeköy-Kağıthane- Mahmutbey Metro Hattı'nın güzergahı burası. Kağıthane'ye gelenleri yeşillikler içinde estetik bir meydan karşılayacak.'' dedi.

s8Is9fnltypkjrgd2bmn6cvv.jpg

oael1cpjukhIoqjfar2enbx5.jpg

bbhytpxgvI0kwmeo8jl3uewr.jpg

vtwypijatb48bl5xegnkfjqd.jpg

axnabfzkym4uojcimqc7vdxd.jpg

ta6qvp8odfjy5drvI3bnsblq.jpg

xgyenkogj0i1w6sokqamzrln.jpg

t4abmkftuk38pjvsizbxuznl.jpg

26rpgdodwbutmkljmea3li0y.jpg

preimdt7un3cop2lfmkxcsbn.jpg

vkdxht94oncqywgrktfmj8v3.jpg

l2zyjotz3ef4idlnbgravaps.jpg

leywpIjsu9ambowvisn0kqr5.jpg

2uthngIrcffdlp3bbsredl7x.jpg

j97ezsollci6uamfo04nebpa.jpg

mlsvhbdcwzaox8arg3qk47by.jpg

adewjhrxqoys2ncqtyvnbd0g.jpg

lk3trmm9wyxizutyp70albav.jpg

kb03uwmstzb8lhonar6cjv9q.jpg

uezjb3yr9hqxombt64dns7xm.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.