MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜNDE FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

MİLLİ AĞAÇLANDIRMA GÜNÜNDE FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTUTürkiye'de 2019 tarihinden itibaren 11 Kasım, Milli Ağaçlandırma Günü olarak kutlanıyor. Kağıthane Belediyesi bugüne özel olarak ilçedeki okulların öğrencileriyle birlikte fidan dikimi yaptı. Hamidiye Mahallesi'nde bulunan Can Dostlar Ofisi yerleşkesinde fidanlar toprakla buluştu.

Ağaç dikme programına Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, Kağıthane Kaymakamı Tahir Şahin ile birlikte katıldı. Başkan Öztekin ve Kaymakam Şahin öğrencilerle birlikte fidanlara can suyu verdi.

''Kağıthane'nin nüfusu kadar ağaç dikeceğiz''

Dikim programında konuşan Başkan Öztekin; '' Göreve geldiğimiz günden bugüne 3 yılda 40 bin ağaç diktik. Bugün ilçemizde toplam 120 bin ağacımız bulunuyor. Kağıthane'nin 450 bin nüfusu var. Her yeni doğan bebek adına bir ağaç dikiyoruz. Yakın gelecekte ilçemizde nüfusumuz kadar ağaç olmasını hedefliyoruz. Çocuklarımıza ağaç sevgisini aşılamak için bugün hep birlikte ağaç dikimi yaptık. Her biri kendi ağacını dikti. Çocuklarımız ağaçların gölgesinde büyüsünler istiyoruz.'' diye konuştu.

vko3n8xerIegatrfyfinzd2a.jpg

bahIk51yhectn7qv082k6uuz.jpg

yfIbu9phe4stqbfonjyakngl.jpg

n7d6f5zfby0kjc1witkuuvnv.jpg

cbew0qpadgfimptxo521jrju.jpg

jzz1k9ocxleqwv7v8u2bIrfg.jpg

ycgauefnqxsh4kwzrg5I9oyv.jpg

yqcnfvgse5hdijpa0nhwr41o.jpg

ayq4501mynfxfo3egbrejl8s.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.