MİNİKLERE HAYVAN SEVGİSİ AŞILANIYOR

MİNİKLERE HAYVAN SEVGİSİ AŞILANIYOR

Beylikdüzü Belediyesi, hayvan sevgisini eğitimle çocuklara öğretiyor. İlçedeki İlkokul 3. Sınıf öğrencilerini okullarında ziyaret eden Veter..

Beylikdüzü Belediyesi, hayvan sevgisini eğitimle çocuklara öğretiyor. İlçedeki İlkokul 3. Sınıf öğrencilerini okullarında ziyaret eden Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri, “Hayvan Sevgisi ve Sağlığı Eğitimi” veriyor. Sokaktaki dostlarla nasıl iletişim kurulması gerektiği, hayvan türleri gibi bilgiler sunumlarla anlatılıyor. 


Her yıl İlkokul 3. Sınıf öğrencilerini okullarında ziyaret ederek, “Hayvan Sevgisi ve Sağlığı Eğitimi” veren Beylikdüzü Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri bu yıl da eğitimlerine devam ediyor. Sokaktaki dostlarla iletişimin inceliğinden hayvan türlerine; A’dan Z’ye detaylı yapılan anlatımlarla çocuklar hayvanları yakından tanıyor.


Eğitimlerde, evcil hayvanların insan yaşamıyla uyumu, hayvanların hareketlerinin neler anlattığı ve tarihsel süreçleri örneklendirildi. Hayvanları doğal hayatlarından koparıp, insan yaşamının içine dahil etmenin yanlış olduğu anlatıldı. Çocuklara, tanımadığı bir köpekle karşılaştığında sahibine sormadan bir köpeğe dokunulmaması, bağlı olan veya yemek yiyen bir köpeğin yanına gidilmemesi, koşmadan, bağırmadan, bir şey atmadan, sevgi ile bakmak gerektiği ifade edildi. Aksi halde koşarken düşüp yaralanmak, korkmak ya da ısırılmak gibi ciddi zararlar görülebileceği çocuklarla paylaşıldı.


Kaynak: istanbulses/ Beylikdüzü


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.