Op.Dr.Cengiz Alp'den, 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı

Op.Dr.Cengiz Alp'den, 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı

Sarıyerin sevilen hekimi ve siyasetçisi Op.Dr.Cengiz Alp, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü mesajında, Çanakkale Zaferi’nin, milletimizin, zamanın en güçlü ordularına sahip işgalci devletlere karşı inanç, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve

işte o açıklama

Bugün Çanakkale Zaferi anılırken tek kelimeyle de olsa Mustafa Kemal demekten korkanları görüyoruz. Mustafa Kemal, atacak bir tek kurşun kalmamışken dahi süngüyle kaderin değişebileceğini, emrindeki Mehmetçiğe “Ben size taarruz emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında, yerimize başka kuvvetler ve komutanlar kaim olabilir” diyerek tüm dünyaya öğretmiştir.

Bugünkü iktidarın Mustafa Kemal ve Çanakkale’yi aynı cümlede kullanmaktan korkmasının nedeni bellidir. “Memleketin dâhilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri, şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler” sözlerinden korkmaları normaldir. Cumhuriyet, Cumhuriyet Halk Partisi ve emanetine sahip çıkan gençler olduğu sürece Atatürk’ün adını bu topraklardan silemeyecekler!

“Çanakkale geçilmez, vatan bölünmez” diyen Atatürk ve silah arkadaşlarının, imkansızı başaran Seyit Ali Onbaşıların, yan yana  yatan isimsiz kahramanlarımızın anısı önünde saygıyla eğiliyorum.

Op.Dr.Cengiz Alp

Cengiz Alp kimdir, doktor cengiz alp, Cengiz Alp'in özgeçmişi, Cengiz Alp'in biyografisi, Cengiz Alp'in hayatı, Cengiz Alp'in hastanesi, Cengiz Alp kimdir?, Op.Dr. Cengiz Alp'in özgeçmişi, Dr.Cengiz Alp, Sarıyer Tıp Merkezi, Sarıyer Cengiz Alp,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler