RAMAZANIN BEREKETİ SOKAKLARA TAŞTI

RAMAZANIN BEREKETİ SOKAKLARA TAŞTIKağıthane'de bu ramazanda da gelenek bozulmadı. Havaların mevsim normallerinde seyretmesiyle iftar sofraları sokaklara taştı. Kağıthane Belediyesi bu ramazanda da mahallelerde sokak iftarları düzenleyerek komşuları bir araya getiriyor. Mahallelerinde kurulan iftar sofralarına katılan binlerce vatandaş, oruçlarını bir arada açmanın manevi hazzını yaşıyor.

Ramazanda çocuklar da unutulmadı. Ramazanı en güzel şekilde hatırlamaları için iftardan hemen önce Hacivat-Karagöz, Nasreddin Hoca, İbiş, maskotlar ve animasyon ekibi çocukların eğlencesi için alandaydı.

Bu ramazan düzenlenen sokak iftarlarının ilki Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'ne kuruldu. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan sokak iftarında dualar edildi, ezanın okunmasıyla mahalle sakinleri hep bir arada oruçlarını açtı.

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin de orucunu komşularıyla birlikte açtı. Başkan Öztekin'e vatandaşların ilgisi yoğundu. Kağıthane Belediyesi'nin geleneksel ramazan etkinliklerini hatırlatan Başkan Öztekin, teravih sonrası tüm mahalle sakinlerini Kağıthane Meydanı'ndaki programlara davet etti.

Kağıthane Belediyesi, Meydan'daki etkinlik alanında her akşam ünlü bir ismi ağırlıyor. Söyleşi, dinleti ve gösteriler eşliğinde ramazana özel programların sahnelendiği Kağıthane Meydanı'na her akşam binlerce İstanbullu akın ediyor.

bptezrkolqpon7q08yu4vgti.jpg

hbla47jdieesqoIumjg0q93z.jpg

dlcnwdbn3hqssfymzghklutm.jpg

0kcvfzo9qqgbmioyullnakIy.jpg

4nbarhkdmobhwske7jiocrq0.jpg

fkjfbhtuvwg9127a4zklc5tu.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.