TARİHİ BÖLGE BİSİKLETLE GEZİLEBİLECEK

TARİHİ BÖLGE BİSİKLETLE GEZİLEBİLECEKİstanbullular bisiklete binerek adeta tarihte yolculuğa çıkacak.Kağıthane Belediyesi tarafından Sadabad bölgesinde Yeşil Vadi projesi hayata geçiyor. Yeşil Vadi projesi kapsamında bölge ağaçlandırılıyor, yeni park, bisiklet ve yürüyüş yolları, dinlenme alanları kazandırılıyor.

Merkez Mahallesi Cendere Vadisi üzerinde 6 kilometrelik alana Yeşil Koridor ve Bisiklet Yolu yapıldı. Yüzlerce farklı türde ağaç toprakla buluşurken bisiklet yolu ile yeni bir ulaşım ağı bögeye kazandırıldı.

Sadabad bölgesinde yapılan Yeşil Koridor ve Bisiklet Yolu ile; tarihi Sadabad Camii, Saray Çamaşırhanesi, El Yapımı Kağıt Atölyesi, dere sandalları, nişantaşları, antik dönemin izlerini taşıyan açık hava müzesi, Sadabad Su Sarnıcı, Hasbahçe, Kağıthane Meydanı, Daye Hatun Camii ve Sıbyan Mektebi görülebilecek.

Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin projenin yakında hizmete açılacağını duyurdu; '' Toplam 150 bin metrekare yeşil alan içerisinde 6 km uzunluğunda bisiklet yolu yaptık. Her yaştan vatandaşımız bisikletleriyle gelerek buranın güzelliklerinin tadını çıkarabilecek. Vatandaşlarımızın bisiklet kiralayabilecekleri istasyonlar da olacak. Yakında hizmete açıyoruz.'' dedi.

2mlertfbjodkyhxl64so3jsu.jpg

vo1fng7vatw8r9pksweuaIbf.jpg

nqyfxqlkrfcgok1d5eh2duav.jpg

gsxnrk5eta19mjbk3yglcq4f.jpg

v8zrejzugolxh21gwb4dcdfi.jpg

nzxweq3vt8pk6qImkvebwuj9.jpg

5qwaxmklcpneco2gljnvz8p4.jpg

yifxosrIt32bly5rwxzkmnw9.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.