Türkan Şoray 41 Yıl Sonra Elazığ'da (2)

Türkan Şoray 41 Yıl Sonra Elazığ'da (2)

FİLK ÇEKİMİ SIRASINDA ATTAN DÜŞTÜĞÜ KAYALIKLARA GİTTİElazığ Uluslararası Çayda Çıra Film ve Sanat Festivali’nin onur konuğu olarak Elazığ’a gelen Türk...

FİLK ÇEKİMİ SIRASINDA ATTAN DÜŞTÜĞÜ KAYALIKLARA GİTTİ

Elazığ Uluslararası Çayda Çıra Film ve Sanat Festivali’nin onur konuğu olarak Elazığ’a gelen Türkan Şoray, 41 yıl önce 'Cemo' filminin çekimleri sırasında attan düşerek boynundan yaralanması nedeniyle bir süre tedavi gördüğü Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ni ziyaret etti. Hastanede yattığı odayı ziyareti sırasında duygulu anlar yaşayıp gözleri dolan Şoray, "Burada bir hafta on gün kadar kaldım. Çok büyük bir kazaydı, ölümden döndüm. Burada o kadar şefkatli bir tedavi gördüm ki özellikle başhekim, beni ameliyat eden doktorum bana çok güç verdiler. Başhekim gelip 'Türkan hanım boynunuz kırılmış bir yere hareket edemezsiniz' dediği anı tahmin edebilirsiniz" dedi.

Hemşireler Günü nedeniyle hastanedeki hemşirelerin gününü kutlayan Türkan Şoray, yılın hemşiresi seçilen Gülşen Kaya'nın plaketini verdi.

Türkan Şoray, daha sonra filk çekimleri sırasında attan düştüğü Harput'a giderek tarihi alanları gezdi. Şoray, attan düştüğü kayalıklara gelince, "Buralarda atla dörtnala nasıl gitmişim hayret ediyorum. Şimdi olsa cesaret edemem her halde" dedi.

Gülbin YILDIZ/ELAZIĞ, (DHA)

GY(GG/SS) (FOTOĞARAFLI)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.