YERLİ VE MİLLİ KAHRAMAN ŞAKRAK, SINIRLARI AŞTI

YERLİ VE MİLLİ KAHRAMAN ŞAKRAK, SINIRLARI AŞTI

Yerli ve milli ürünlerin önemi, kültürlerarası diyalog, dezavantajlı yaşamda farkındalık ve oyunun iyileştirici etkisini anlatmak amacıyla hazırlanan; Türkiye’nin yerli ve milli kitap kahramanı Şakrak, Bağcılar Belediyesi’nin düzenlediği programa konuk oldu. Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda gerçekleşen etkinliğe ilkokul 2’nci sınıf öğrencileri katıldı. Minikler, Şakrak’la birlikte oyunlar oynayıp müzikler eştiğinde dans etti.

Çocukların bu tür kahramanlarla büyümesi çok önemli

Programın ev sahipliğini yapan Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Biz Batman ve Süpermen ile büyüdük ama yerli kahramanlarla büyüyen çocuklarımızın olduğunu görmek çok güzel. Çok önemli bir emek verilmiş. Katkısı olanlara teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın bu tür kahramanlarla büyümesini çok önemsiyorum” dedi.

Azerbaycan Milletvekili Sevil Mikayilova ise “Bugün çocuklarımız için hakikaten güzel bir gün. Milli benliğimizi, kimliğimizi anlatan Şakrak, çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesini sağlayacak” diye konuştu.

Renkli görüntülere sahne olan programın sonunda Şakrak’ı kaleme alan yazar Ayşe Gül Kara ve Turkic World Genel Müdürü Rufiz Hafızoğlu arasında protokol anlaşması imzalandı. Böylece Şakrak, artık Azerbaycan ile Rusya basınında da yer alacak ve yurtdışında da tanıtımlar yapacak.

jkez4uxrxtmpizy6pcmg8bqw.jpg

djrqewnsxm1uhbbkpzxzegqt.jpg

olzyIucmr4ekqeostv60a8mn.jpg

rykgjdvIjtsvm5xe9s8ocgbx.jpg

da7530jesopbfkw2fqadmwu1.jpg

vrd0ymh4lfajtofcpb5zue9j.jpg

t8emmdpuszotigqabakpjlrc.jpg

4nem9u5mytgqwzavcpbraxwt.jpg

uieqtvjjwm1q8zvb57uycxoe.jpg

w0Ink8b56qnacpzmuuvsgpjg.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.