2 BİN 179 ÇOCUK KARNE ŞENLİĞİ’NDE BULUŞTU

2 BİN 179 ÇOCUK KARNE ŞENLİĞİ’NDE BULUŞTU

Çocukların yarıyıl tatilini sanatla iç içe geçirmeleri için düzenlenen Karne Şenliği, 2 bin 179 Sarıyerli çocuğu ağırladı.

Çocukların yarıyıl tatilini sanatla iç içe geçirmeleri için düzenlenen Karne Şenliği, 2 bin 179 Sarıyerli çocuğu ağırladı.

Sarıyer Belediyesi karnelerini alan öğrencilerin tatil sevincine Karne Şenliği ile ortak oldu. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği şenlikte, çocuklar hem eğlendi hem de kültür sanata doydu. Okulların yarıyıl tatiline girmesinin ardından, öğrencilerin kaliteli vakit geçirebilmeleri ve eğlenebilmeleri amacıyla; Rauf Denktaş Kültür Merkezi, Yaşar Kemal Kültür Merkezi ve Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi 2 bin 179 çocuğu ağırladı. İki hafta süren şenlik boyunca 8 farklı oyun çocukların beğenisine sunuldu. Oyunların sonunda çocuklara Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk kitabı hediye edildi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “ Çocukların, okulun yanında bir spor ya da sanat dalına yönlendirilmesi onların daha sağlıklı ve bilinçli bir şekilde büyümeleri için çok önemli. Biz de elimizden geldiğince çocuklarımızın sanatla ve sporla vakit geçirmelerini sağlıyoruz” dedi.

hl3wz9jlnh7rptkxjbmIvnk5.jpg

clyag132hawsrqpvhbfIt6xd.jpg

dzbkI3razoq6v7gfsyhrqeio.jpg

vcgkx68hbgnfxlz3eohw5s1d.jpg

nbtnepz6ya8gqshzm9jelyfd.jpg

1ehml4ayijrt6h3suydqnkdk.jpg

pse0xtl6tyjc4uqrrmvyq2om.jpg

tkxrv1wcaIjzfxdpleb6rwne.jpg

orcb2mju9id8wqtafkmyg6xh.jpg

gjxoytqvbmljvI8m3yqipkwu.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.