23 NİSAN’DA BAŞAKŞEHİR’DE BAŞKANLIK KOLTUĞUNA OTURAN HİKMET’TEN FİLİSTİN’E ANLAMLI MESAJ

23 NİSAN’DA BAŞAKŞEHİR’DE BAŞKANLIK KOLTUĞUNA OTURAN HİKMET’TEN FİLİSTİN’E ANLAMLI MESAJ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Başakşehir’de anlamlı bir etkinlik ile kutlandı. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, başkanlık makamını sembolik olarak Şehit Serdar Gökbayrak İlkokulu 4-D sınıfı öğrencisi Hikmet Akif Engi’ye bıraktı. Engi bir yandan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı, diğer yandan da Filistin’de ve Gazze’de yaşanan insanlık dramına dikkat çekti.

“Filistin’deki çocuklar bu bayramı gönül rahatlığıyla yaşayamıyor.”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun, “İlk hizmetinizi açıklar mısınız?” sorusuna cevap veren Engi, “İlk olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nızı kutluyorum. Atatürk bugünü dünyadaki tüm çocuklara armağan etmiş. Ama biz buruk bir sevinç yaşıyoruz. Filistin’deki çocuklar bu bayramı gönül rahatlığıyla yaşayamıyor.” dedi. Başakşehir özelinde de değerlendirmeler yapan Engi, “Başakşehir her yönüyle iyi bir ilçe. Çok seviyoruz, herkes çok seviyor. Spor parkları, oyun alanları kütüphaneler, bilgievleri… Çalışan annelere kreş desteği, geri dönüşüm alanında ciddi çalışmalarımız var.” şeklinde konuştu.

iedqhu0sxcwfapnze74hmzxg.jpg

p3dnj8l5zsvsjImtx4kwtpfh.jpg

cea76mrsyhhz5tudso1mkvnu.jpg

klohg5jej29yip1nqlpvzucg.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.