EDEBİYAT ŞÖLENİ DEVAM EDİYOR

EDEBİYAT ŞÖLENİ DEVAM EDİYOR

Ülkemizin en önemli edebiyat etkinlikleri arasında yer alan Sarıyer Edebiyat Günleri’nin onuncusu tüm hızıyla devam ediyor. Söyleşiler, paneller, imza günleri, sergiler ve atölyelerin sürdüğü programda Şiir Teknesi ve Şiir Hatları ile Boğaz’ı dizeler eşliğinde gezen konuklar, kitap stantlarını da ziyaret ediyor.

Usta isimlere ev sahipliği yapan Uluslararası 10. Sarıyer Edebiyat Günleri dolu dolu programıyla devam ediyor. İstanbulluların akın ettiği etkinliğin ikinci günü Aytül Akal’ın konuşmacı olduğu “Herkesin Bir Süper Gücü Var” söyleşisiyle başladı. Ardından ise M. Barış Muslu “ Sağlıklı Olmak İçin Travmalarına Format At” isimli söyleşisiyle etkinliğe konuk oldu. Edebiyatseverlerin akın ettiği festivalde çok sayıda usta isim sevenleriyle bir araya gelerek, kitaplarını okurları için imzaladı. Edebiyat Günleri’ne katılan minikler de kendileri için kurulan masal çadırında Melda Küsmez, Ayfer Bekiroğlu ve Mehtap Çıvgın’dan birbirinden renkli masalları dinledi. Çocuklar kurulan müzik çadırı ve oyun alanlarında eğlenceye doydu. Etkinlik; usta yazar Sunay Akın’ın gösterisinin ardından Müfit Can Saçıntı ve Suat Erdem’in konuk olduğu Şiir Teknesi ile sona erdi. 

ÇOCUĞUM MASAL İSTEYİNCE YAZAR OLDUM

Aytül Akal, 7-11 yaş arası çocuklar için gerçekleştirdiği söyleşide, yazar olma serüvenini anlattı. Yazarlık yolculuğunun çocuğunun masal sevgisiyle başladığını söyleyen Akal, “Ben masalı çok severim. Çocuğum da bir gün benden kertenkele masalı okumamı istedi. Öyle bir masal yoktu. Yıllarca çocuğum hangi kahramanı konu alan masal istediyse ben de onu anlattım. Sonra bir baktım yıllardır yazar olacağım ama ne yazacağımı bilmiyorum derken bir sürü masal yazmışım. İşte ben yazmaya böyle başladım” dedi. Söyleşi sonrası çocuklar birbirinden eğlenceli müzikler eşliğinde dans ederek keyifli bir gün geçirdi.

HASTALIKLARINIZDAN MUCİZEVÎ BİR ŞEKİLDE KURTULABİLİRSİNİZ

“Sağlıklı Olmak İçin Travmalarına Format At” söyleşiyle sahneye çıkan M. Barış Muslu ise, “İnsan beynini temizlemediği sürece mutlu olamaz. Hastalıkların yüzde 99’u travmalarla kendi beyniniz tarafından yükleniyor. Amacım insanların sağlığına kavuşması. Kimseye meydan okumak değil. Dilimize kadar işlemiş, herkesin farkında olduğu bir durum bu. Rahatsızlıklarımızın çok önemli bir bölümü bizzat beynimizle ilgili. Hangi anlarda tetiklendiğinizi bulursanız ve o anların beyninizde temizlemenin bir yöntemini bulursanız mucizevî bir şekilde bunlardan kurtulabilirsiniz” diye konuştu.  

SEVENLERİYLE BULUŞTULAR

Programda; Zümra Atalay, Meltem Güdemezoğlu, Esra Karagülle, Ali Bağmen, Ali Ekber Kaya, Ayça Bağmen Kaya, Ayşenur Bağmen, Bayram Sarı, Berna Bay Ünsallı, Burçe Bahadır, Cenk Yüksel, Melissa Mey, Öykü Yurtyapan, Verda Çakan, Yeşim Zuhal, Adnan Serçe, Bahri Vardarlar, Dilek Ünal, Duygu Ladikli, Erdoğan Sarıgül, Gülser Han, İbrahim Çalışkan, Nagihan Borlu Tüzün, Nezahat Polat Bora, Nil Oflaz, Niyazi Yaşar ve Mehmet Doğan Karakuş sevenleriyle buluştu.

 

lvbw6yeuqb7xamdrp9vhIgj1.jpg

27sqhdxqzIulzoeg6nvyhkfd.jpg

bulzegwlotp0krdh2fadrset.jpg

bwomyk1janxls95twpdh6qon.jpg

u7dlezk0hzqioqskntsmcvo3.jpg

vuqrv19hj7ougtd0bpy54wli.jpg

josiqtb5nwtpums8pvau1gaj.jpg

aklxd2kjbpvbwtlpyf16mo7x.jpg

9Iygbd7c4zotzahrcsi3h5wd.jpg

yjkn5x6cu1luqIhnrevjfmcr.jpg

kjjhlfqm7txf0wszgnrtidxo.jpg

2jfvnpqulpawuhdevxwIyzby.jpg

mtodo9wxpashznkutl2eyujb.jpg

qmfyprsvig3lgednz7ktcIkz.jpg

p8xweco6fbcusdqnahwvr2h0.jpg

hybzbupasdlnp53mxc7qrof6.jpg

rjold3gqf8v9yonvuIaei0xu.jpg

h16yxxmsj2w3bqolh9glqmfe.jpg

lfbgvtskc1e962mxhgbaIhij.jpg

y174pdwldsyc6cuIe3ltij0f.jpg

vdb3n1gm7znsri4s8oaklye2.jpg

tghrot6kpzbhsnw42pcmqgnb.jpg

cbrvIgxlhbjuwnydimoez1tv.jpg

zkn1ogablsvb8wtj4ucur9md.jpg

ea7rjmpgxer9o1thvadqykuI.jpg

hrh1nfnIx2bzm5yvd34yk6qf.jpg

d3cf1hyrqslsnfj9wzbeppan.jpg

dgqn6qxdhketwurbultmIa9w.jpg

m72bvejoIwey5glsuzd1tk8c.jpg

jh8qqgsld5uwnc3s1b2txIaa.jpg

awabuf9xlz4vqszolndgfyt5.jpg

hyndszylj4ackpn28zfejmvd.jpg

bt2yznme0a6ljxgIffhqwhkw.jpg

oervbivslxz92zs7gaxn1upq.jpg

2xanb8ec6bya9e1m3gus7jlv.jpg

dybfp8uqvijwnpIank2oxx4r.jpg

6xjogsw2zqk1kuj8d0umpvdt.jpg

slefnbtx5sjd4yfqdwxkw8c0.jpg

gekupaa1hrxz49tcqtimvwxv.jpg

zeubvcrvoi274a0lpgkyf6tg.jpg

wvzgl0zpkprs3nvxjqigrul4.jpg

9qynkzbdglwchyao1trmtg6j.jpg

xgjvnekqmyrta71bIhfqasdy.jpg

lydoucvg9f2uiznwh3jgtpya.jpg

cbxkhirjs5qpdsbu3qazgpde.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.