ENGELLİLER HAFTASI SARIYER’DE KUTLANDI

ENGELLİLER HAFTASI SARIYER’DE KUTLANDI

“Sevgisizlik en büyük engeldir”sloganıyla yola çıkanSarıyer Belediyesi, Engelliler Haftası kapsamında Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde bir kahvaltı düzenledi. Kahvaltıya Sarıyer’de ikamet eden engelliler ve ailelerinin yanı sıra EÇADEM (Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi), TAMEV (Toplumsal Açlıkla Mücadele Eğitim Derneği) ve İZEV'den (İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı) öğrenciler katıldı.

Sarıyer’de yaşayan engelli bireyler ve aileleri Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen program EÇADEM’li öğrencilerin ritim gösterisi ile renklendi. Şarkıların hep bir ağızdan söylendiği etkinlikte çocuklar gönüllerince eğlenip dans etti. Kahvaltıya ailelerin yanı sıra Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcıları, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, belediye birim müdürleri ve mahalle muhtarları da katıldı.

SEVGİNİN OLMADIĞI YERDE SAHİPLİK OLMAZ

Kahvaltıya katılan ve buradaki atmosferi yüreğinde hisseden herkese teşekkür eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, sözlerini şöyle tamamladı: “Bizimle paydaşlık yapan TAMEV yetkililerine de ayrıca teşekkür ediyorum. Biz bu çocuklara göstermelik değil, yaşamda sahip çıkmayı başarmalıyız. Sevginin olmadığı yerde sahiplik olmaz. Bu toplumda, en yukarıdan en aşağıya kadar herkesin eşit olduğunu aklımızdan çıkarmayalım. Herkese öncelikle insan olduğu için destek sağlamalıyız. Burası sizin yeriniz asla bunu unutmayın.”

YAZ KAMPI MÜJDESİ

“Bugün burada bu sofrada sizlerle sevgimizi, kahvaltımızı paylaşmak için bir araya geldik” diyen Sarıyer Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Coşkun “Yöneticilerin sevgisizliği asla kabul edilemez” dedi ve yaptığı konuşmayı şöyle tamamladı: “2009'dan 2022'ye kadar engellilere ilişkin yaptığımız en iyi çalışmalardan biri de kuşkusuz ki EÇADEM'dir. Biz bu projenin kapasitesinin arttırılması için yakın zamanda çalışmalara başladık. Pandemi dolayısıyla yapamadığımız yaz kampları 2023 yılında devam edecek, bunun müjdesini de buradan vermiş olayım.”

BUGÜN BİR ARADA OLMA GÜNÜ

“Sarıyer Belediyesi'nin yürüttüğü tüm çalışmalar tamamıyla hak temellidir” diyen CHP Sarıyer İlçe Başkan Sevim Yalınkılıç, “Hepimiz sorunları biliyoruz bu sorunların farkındayız ve buna yönelik çalışmalarımıza devam etmeliyiz. Bugün engelleri el ele aşma günü. Burada olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

4g6Iy7kftmkdhuujzcfmwn1q.jpg

v27gywv0dere45agji6tonsu.jpg

rhfyge0cIfbi71gcqq4djtzl.jpg

az5f04lmwjmijbq2puene7kc.jpg

dI9bfybwqj5hfxwev8arul2r.jpg

gukcrhn4q63iexbosla2j5qs.jpg

bImuiw0pzv6xrohmqguaf2bk.jpg

mump9ox48Ieajnulrzsr7d5o.jpg

bfwnhzle839pbumhnexgrjzv.jpg

i01x7z4umzlqeorny6bk3hgj.jpg

yw5nosnjcplm8qx6zsdIirtu.jpg

pvenrv134tybIf2jygohwxxl.jpg

g8q4rcdzIkkoxqidpa6wnje7.jpg

cbp3vkwa1fne2gmskujihzuc.jpg

wxzw58yefqzcjkbuua2p7c0p.jpg

euabpj7ub03k9ftsgz8tchoI.jpg

spc5I9ynajpm6ldakywhbvoh.jpg

adjsnihs0pz2cIa8l5y3gbpm.jpg

oasrv37sekigrph6wdx8vmyq.jpg

icvp51enja2zeul3vam8sxb7.jpg

kfypqh31uegr7Ib2dfzily6g.jpg

huqqdb5vpfIapra3mczguyxh.jpg

pqw87qfjryaoz0yevm39ov5u.jpg

razq8jt9frseo6e2whnlgyij.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.