GÜN, ÖĞRETMENLERİN GÜNÜ

GÜN, ÖĞRETMENLERİN GÜNÜ

Ülkemizin geleceği çocuklarımızı büyük bir emek ve fedakârlıkla yetiştiren eğitimcilerin günü Sarıyer Belediyesi ev sahipliğinde Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde kutlandı. Öğretmenler, kendileri için düzenlenen gecede doyasıya eğlendi. Etkinlikte öğretmenlerle birlikte pasta kesen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, eğitimcilere seslenerek “ Hakkınız ödenmez” dedi.

Sarıyer Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ülkenin gelecek nesillerini yetiştiren öğretmenlerin onuruna yemek düzenledi. Geceye ev sahipliği yapan Şükrü Genç, yaptığı açılış konuşmasında, “Öğretmenler bu ülkenin geleceğidir. Hakkınız ödenmez” dedi. Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe; Sarıyer İlçe Milli Eğitim şube müdürleri, Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri ve ilçede görev yapan eğitimciler katıldı. Etkinlikte sahne alan sanatçıların seslendirdiği birbirinden güzel türkülere hep birlikte eşlik eden öğretmenler, gönüllerince eğlendi.

ÖĞRETMENLER ÜLKENİN GELECEĞİDİR

Programın açılış konuşmasını yapan Sarıyer İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İlhan Kurt,  “Öğretmenler sadece dünyaya gelmenin bir hüner olmadığını öğretenlerdir. Yeni nesil her zaman sizlerin eseri olacak. Bunun değerini çok iyi bildiğinizi biliyorum. Ülkemize, çocuklarımıza hizmet verdiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç şehit öğretmenleri anarak başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü, “Yurttaşlarımızın bilimsel eğitim anlayışı ile yetişmesinde asıl olan okullardır. Okulların kurulmasında rehber, bilim ve teknik prensiplerdir. Milli Eğitim politikamızın temel taşı cehaletin yok edilmesidir. Hedef öyle kuşaklar yetiştirmektir ki daima pozitif bilimlerin temellerine dayansınlar, güzel sanatları sevsinler, düşünce terbiyesinde olduğu kadar beden terbiyesinde de yeteneklerini artmış ve yükselmiş olsun. Çünkü Cumhuriyet öyle kuşaklar gerektirir. Bahçesinde çiçek yetiştiren adam çiçekten bir şey bekler mi? Adam yetiştirebilen adam da, çiçek yetiştirendeki duygularla hareket edebilmelidir. Ancak o biçimde düşünen ve çalışan adamlar ülkelerine, milletlerine ve geleceğe faydalı olabilirler. Gerçek öğretmenler işte böyle insanlardır. Öğretmenler bu ülkenin geleceğidir.  Hakkınız ödenmez” diye konuştu.

vspoja0fq7a51493nuhdrcmd.jpg

52dfrp7zylwegpmu3hxsfn4t.jpg

qts7kdi4b1le5v0lcy8razhh.jpg

istmglzcqohazkywtexyd1gr.jpg

zoyIgkehu2awl4gxufcpoelf.jpg

73fb1onugblyIcepfhverp0c.jpg

0dfjnsld5zbtwtmo74kIvj9x.jpg

6rhcw2par7salqswgondutjy.jpg

zhggnrwvfyqjcszx2vr1tokd.jpg

ckcondolpb94v1zffnalh5xq.jpg

mmfsuwwujnz06afrhtovnh4e.jpg

I28prc5w0evz7gqrskol9jtw.jpg

blvo5lsrvwecu1ndppz8tifk.jpg

lki3z708gmgbdhrtvb9npwfs.jpg

zcgteojI4oxpmfl7vathnfkg.jpg

huso8fn1c4pkql27adt6lqzw.jpg

z9j5ebgp0oaqqhs42ltgopil.jpg

h150rfa9h2glwwxe7uovkIfr.jpg

h9llktnv8u0gwes6fmIat3oq.jpg

pdfczad4byhkp8gkteob3uyc.jpg

vchemmg2p7hqIkfbre8g0s5s.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum