GÜNDÜZ BAKIMEVİ ÖĞRENCİLERİ MEZUN OLDU

GÜNDÜZ BAKIMEVİ ÖĞRENCİLERİ MEZUN OLDU

Sarıyer Belediyesi Gündüz Bakımevleri’nin mezuniyet töreni Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde renkli ve coşkulu bir kutlamayla yapıldı. 10 farklı Gündüz Bakımevi’nden öğrenci yakınlarının davetli olduğu törende toplam 184 çocuk mezun oldu.

Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi, Gündüz Bakımevi öğrencilerinin mezuniyet törenine ev sahipliği yaptı. Okul öncesi 3-6 yaş arası çocuklara eğitim veren Çocuk Gündüz Bakımevi öğretmenleri yıl boyunca verilen eğitimin sonuna gelerek öğrencilerini mezun etmenin gururunu yaşadı. En az öğrenciler kadar heyecanlı olan veliler ise sahnedeki çocuklarını izlerken duygusal dakikalar yaşadı.

PROGRAMIN AÇILIŞINI ÇOCUKLAR YAPTI

Programın açılış konuşmasının öğrenciler tarafından yapıldığı törende, çocukların koro halinde söyledikleri şarkının ardından toplu olarak mezuniyet yemini edildi. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada bu yıl 38 köy gezdiğine değindi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Oralarda binlerce çocuk var ama okul yok, öğretmen yok. Bunlara şahit oldum. Bu tabi ki çok büyük bir üzüntü ama bir yandan da şimdi sahnedeki çocuklarımızı görünce gurur duyuyorum. Eğitimin önemine değinmemize bile gerek yok. Anadolu’nun her yerinde çocuklarımıza buradaki imkânları sunmalıyız.Sizlerin heyecanı, benim de heyecanım. Gündüz Bakımevlerimiz kadar Sarıyer Gençlik Eğitim Merkezi ve Akademimiz de çok önemli. Sonrasında Yaz Spor Okulları var. Çocuklarımız yaz aylarını kaliteli bir ortamda bir spor dalında alacağı eğitimle geçiriyor. Özgüvenli, eğitimli çocuklar yetiştirmek zorundayız. Bütün hedefimiz o. Özgüvenli bir çocuğu hiç kimse bir yere götüremez. Özgüvenli çocuğa hiç kimse de herhangi bir şey yapamaz.Çocuklarımızla iletişim kurmayı bilmeliyiz. O beklentisini zaten size bir şekilde söylüyor” dedi. Başkan Genç konuşmasının sonunda Gündüz Bakımevi bağışçılarına teşekkür etti. Programın sonunda keplerini atan öğrenciler rengarenk balonların arasında gönüllerince dans ederek mezuniyetlerini kutladılar.

 

uljr6x58rpwtgvx3wvmembqn.jpg

llze1e0mqx3k74bwvusymisf.jpg

b3wzc0cItx1va6rthdirnmsw.jpg

nkzcjq7cxfq5plbsdte0rvab.jpg

zhmt07frswmnrugtx5ybqyI9.jpg

0ovvhyIesaxgdrkqjq3xmyt4.jpg

t5y4n6djhsucbglakh89rgwi.jpg

hvt8sa2blimcpofzr3jode4w.jpg

fcromfa9tyoc4krj6lubsead.jpg

qbodzkpt0rgvmvy8ejmgrsxc.jpg

jw5yqedldv1ltaht3kmu0xaz.jpg

ovn2lxbrx5yyeutzmqcbwI0e.jpg

frsep8km9bjauyfIotxvaoew.jpg

kysspu7rbqn1j0xlwmrlehd3.jpg

cfm6dsqhxtvv0jIphy3dlmba.jpg

yjlbjrd2peokqybw7sIithzq.jpg

gwmk3hzgqvu9nvrtsaprsmad.jpg

ephw3s4ifxowadayylxhpn62.jpg

6ywqcvpzfo05gmht4rvnh1rb.jpg

pi1bbnjufsqxva6Ijwo8hhy2.jpg

upt6ow7avvnmcjlm2yhzef09.jpg

8u9t1snyefs0qomx6ltuiqk4.jpg

nbop9gms2lxrcdhgva0rhjda.jpg

d4lagdcme7qnotugxb31pzec.jpg

cyqfdmg1px5uv3yerz2sacwt.jpg

yuvjy9kqkanhfgc72hz1ms4t.jpg

gtikyayqIqm2tdnnxcdso7sk.jpg

oIia8moht41flpfyenvxprkw.jpg

mdjixhrqfgwuueqnvaIy86rd.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.