GÜNDÜZ BAKIMEVLERİ EĞİTİME BAŞLADI

GÜNDÜZ BAKIMEVLERİ EĞİTİME BAŞLADI

GÜNDÜZ BAKIMEVLERİ EĞİTİME BAŞLADI

Eğitimde fırsat eşitliğinin temelini oluşturma amacıyla hizmete açılan Sarıyer Belediyesi Çocuk Gündüz Bakımevleri yeni eğitim öğretim yılına başladı. Bu yıl ilk kez kayıt olan minik öğrenciler 2 hafta boyunca yarım günlük oryantasyon sürecine devam edecekken diğer öğrenciler ise tam zamanlı eğitim alacak.

Bu yıl iki merkezi daha bünyesine katarak şube sayısını 10’a çıkaran Sarıyer Belediyesi Gündüz Bakımevleri 600’e yakın öğrenci ile eğitime başladı. Okullara ebeveynleri eşliğinde gelen minik öğrenciler, öğretmenleri tarafından karşılandı. Sınıflarında kendileri için hazırlanan balonlarla ve süslemelerle karşılaşan öğrenciler heyecanlı anlar yaşarken, velileri ise onları dışarıda bekledi. Özellikle bu yıl ilk kez kayıt yaptıran miniklerin heyecanları görülmeye değerdi. Öğrenciler 2 hafta boyunca yarım günlük oryantasyon sürecine devam edecek. Bu süreçte çocukların okulunu, sınıfını, arkadaşlarını tanıması ve okul kurallarını öğrenmesi sağlanacak.

HER MAHALLEYE BİR GÜNDÜZ BAKIMEVİ

Her mahalleye bir gündüz bakımevi hedefi doğrultusunda çalışmalar da devam ediyor. Bu kapsamda yapımı tamamlanan Büyükdere Açelya Gündüz Bakımevi miniklere ilk kez kapılarını açtı. Huzur Mahallesi’nde açılacak olan bakımevinin ise eylül ayı içerisinde hizmete girmesi bekleniyor. Öte yandan Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde ise bakımevi inşası için çalışmalar devam ediyor.

m60kcI4zzubv8fyrgaqhbjwt.jpg

9psygoa2h7I3bcqat8tfwijr.jpg

3hrh604ux5x2eomdjetlmkdz.jpg

uwjntomkmytvck2a5srhrIbq.jpg

btply6kvqx5zss8dmgrod1uk.jpg

Iz7psrj25scvqfpjdaxf3muo.jpg

7exIbgqcsn4vu3phm0bhitgz.jpg

twxadIashk28kojn4ggory1p.jpg

zcaykpje8lxmdbqvrecug5bx.jpg

qvxsgsixdo0fb238brnplthr.jpg

wdyzstbp5jke4cdjhprkomfh.jpg

owxrhbzjsyfuazfnm7egtvrj.jpg

nyglyzszw38lf5hm7xkcepru.jpg

lkebyv41jczabnogeuxtf0ki.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.