İHSAN YALÇIN’A VEDA

İHSAN YALÇIN’A VEDA

Sarıyer Belediye Başkanlığı ve Sarıyer Spor Kulübü Başkanlığı görevinin yanı sıra Sarıyer’e birçok hizmet veren Mehmet İhsan Yalçın için Sarıyer Belediye Ana Hizmet Binası’nda cenaze töreni düzenlendi. Törende konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “İhsan Yalçın’ın Sarıyer’e yaptıklarını unutmak mümkün değil” dedi.

Sarıyer Belediyesi’nde 1989-1994 yılları arasında belediye başkanlığı yapan Mehmet İhsan Yalçın hayatını kaybetti. Merhum için Sarıyer Belediyesi Ana Hizmet Binası önünde tören düzenlendi. Törene Yalçın ailesinin yanı sıra Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri, muhtarlar, belediye çalışanları ve sevenleri katıldı.Törende İhsan Yalçın’ın kızı Zeynep Yalçın ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç konuşma yaptı. Zeynep Yalçın, babasını anlatırken gözyaşlarınahâkim olamadı. Yalçın, “Babam Sarıyer’i çok severdi, Sarıyer’de çalışanları çok severdi. İnsanları şartsız severdi. Bütün hayatını insanlara iyilik yapmaya adadı. Sarıyer’e çok güzel hizmetler yaptı. Sarıyer Spor Kulübü’nde yöneticilik yaptığı zaman kulübü Balkan Şampiyonu yaptı. Herkes için kendi babası çok kıymetlidir, benim için de benim babam çok kıymetli. Bizi Atatürk aşığı olarak yetiştirdi. Çok adil bir insandı” diye konuştu.

SARIYER’E YAPTIKLARINI UNUTMAK MÜMKÜN DEĞİL

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise, “Sarıyer’de ayakta ne varsa sevgili İhsan Yalçın’ın eserleri. Hayatta var olmak sadece insanlıkla ve kişilikli olmakla söz konusu olabilir, gerisi yalan. Sevgili İhsan Yalçın’ın Sarıyer’e özellikle gecekondu mahallelerine yaptıklarını unutmak mümkün değil, saymakla bitiremeyiz. Ne Sarıyer ne de Sarıyer Spor Kulübü İhsan Yalçın’ı unutmamalı. Eğer unutulursa bu vefasızlıktır” dedi. Yalçın’ın cenazesi Sarıyer Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda düzenlenen tören sonrasında ikindi namazına müteakip Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

dy1aqdj5qz8rg9wp0rzmsgmo.jpg

q9bzyjuc0y5ah4d6aotwoi1c.jpg

6kz1js27but9rxhwzdav5ycg.jpg

1sul9qcgh7r3xt2Ipbpvfbfe.jpg

pfnjmzgbx2kc5ohzflne7up1.jpg

lmsicgb6kj9Iqvpdxhuws0wj.jpg

aabIvhckx9edgiouzpcqmvf3.jpg

oct9n8pwdyr7bsdcfgipznuv.jpg

35sf8ygatdw4fr7gnslkewku.jpg

5vyczsxawq4jelorz2vokula.jpg

qqdndx67zx5pwm3iocjcha4n.jpg

cih1ppvjInxa4e6b87ks9trz.jpg

4tmphzgxq6g0wa1jumeooawt.jpg

gynawcrbzxnmke3g128e0lr7.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.