DATÇA, HAFRİYAT SAHASINA KAVUŞTU

DATÇA, HAFRİYAT SAHASINA KAVUŞTU

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılında başvurusunu yaptığı Datça Hafriyat sahası iznini, 2021 yılında alarak ilçedeki hafriyat sahası sorununu çözdü. Datça’nın doğasının...

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2014 yılında başvurusunu yaptığı Datça Hafriyat sahası iznini, 2021 yılında alarak ilçedeki hafriyat sahası sorununu çözdü. Datça’nın doğasının korunmasında büyük önem taşıyan hafriyat sahası hizmet vermeye başladı.  

Muğla ilindeki hafriyat saha sayısını 1'den 8’e çıkaran Büyükşehir Belediyesi, Datça hafriyat sahası için de başvurusunu 2014 yılında yaptı. 7 yıl sonra Datça Hafriyat sahası için gerekli izinleri alan Muğla Büyükşehir Belediyesi, 25 Şubat 2021 tarihinde hafriyat sahasını teslim aldı ve 3 Mart 2021 tarihinde de faaliyete geçirdi. 

"MUĞLAMIZIN GELECEĞİNE YATIRIM"

Dünya’nın ve Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olan, doğal, eşsiz güzellikleri, yüzde 68 orman varlığı ve kültürel zenginlikleri ile bir şehirden fazlası olan Muğla’yı korumak için çalıştıklarını belirten Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün hafriyat sahası olmayan Datça'ya hafriyat sahası kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.  

Gürün, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Muğla birbirinden kıymetli, dünya markası 13 ilçeye sahip. Gerek yeşilin tüm tonlarını coğrafyasında yüzde 68 orman varlığı ile yansıtan gerekse ev sahipliği yaptığı uygarlıkların izlerini taşıyan antik kentleri ile Muğla korunması ve geleceğe miras bırakılması gereken şehirlerin başında geliyor. Büyükşehir Belediyesi olarak göreve gelir gelmez başlattığımız çevre hizmetlerinden olan hafriyat sahaları konusunda nihayet Datça’da da sonuca ulaşarak sahamızı hizmete açtık.  

Muğlamızda 2014 yılında 1 olan hafriyat saha sayımız Datça ile birlikte 8’e çıktı. Datça’mızda da hafriyat atıkları planlı, programlı, tespitli bir şekilde sahamıza getirilecek ve doğaya zarar vermemesi sağlanacak. Datça Belediye’miz, Büyükşehir Belediye’miz işbirliği ile kaçak hafriyat dökümünün de önüne geçmiş olacağız. Muğlamızın yeşiline, mavisine yani geleceğe yatırım yapmaya devam edeceğiz.”  

Kaynak: ANKA

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.