KIBRIS GAZİLERİ SARIYER’DE

KIBRIS GAZİLERİ SARIYER’DE

Sarıyer Belediyesi 19 Eylül Gaziler Günü kapsamında bu yıl ülkenin dört bir yanından gelen Kıbrıs gazilerini ağırladı. Kilyos Sosyal Tesisleri’nde konaklayan 150 Kıbrıs Gazisi, önce İstanbul’u gezdi ardından Sarıyer Merkez’de kortej yürüyüşü yaparak Atatürk anıtına çelenk bıraktı.

 

Vatanı uğruna ölümü göze almış kahraman gazileri unutmayan Sarıyer Belediyesi, bu yıl 19 Eylül Gaziler Günü kapsamında 150 Kıbrıs Gazisini Sarıyer’de misafir etti. Kilyos Sosyal Tesisleri’nde konaklayan gaziler önce İstanbul’un tarihi ve turistik yerlerini gezdi, ardından Sarıyer Merkez’de kortej yürüyüşüne katıldı. Etkinliğe gazilerin yanı sıra Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek ve vatandaşlar katıldı. Rumeli Kavağı Güney Kıldıran İlkokulu Bando Takımı’nın eşlik ettiği kortejin ardından Atatürk anıtına çelenk bırakıldı. Gaziler, günü boğaz turuyla noktaladı.

BU VATAN HEPİMİZİN

Törende konuşan Hava İndirme Tugayı 3. Paraşüt Taburu Komutanı Albay Orhan Ceyhan, “Bugün bize verilen bir görevin 48. yılı. Biz 48 yıl önce benim emrimde çarpışan gazilerimle her yıl bir yerde buluşuyoruz. Bu yıl da bizi misafir eden Sarıyer Belediye Başkanımız ve Kaymakamımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu vatan hepimizin. Ayrı gayrı hiç kimsemiz olamaz. Hangimize görev verilirse verilsin bunu hakkıyla yapacağınıza canı gönülden inanıyorum. Kader arkadaşlarım adına saygılarımı ve şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

dzpxr85hk6hq7og4t2oczej0.jpg

awkhg0wItalyfsfnr2hnqrqv.jpg

dvuoxllibr7ns4qn50uIfth6.jpg

pj0oudsoa49Ib13unbdhw8qt.jpg

wyw7rplnh1h2jmepsfz8zqyr.jpg

yu2zwfdubmj4khf0aiaxnlee.jpg

nn8s25vhdirIlpzbc7xy04du.jpg

70cwofxhs8Idut6zkb2fumti.jpg

cwmyl1xjkthfsc0durhmo9td.jpg

qkzvzxu9d51c4muqmasgnojw.jpg

7rwegam2ujaowzph4cjnf8tt.jpg

l9r3yI5gtqwcjatyvsmdorni.jpg

8fj1xas94ztvqntwc75umshg.jpg

kcotpuzvfrgmbh8wkqIn1la5.jpg

znupIkqygv2s4mjtg1u7z0xv.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.