SANAT ENGEL TANIMIYOR

SANAT ENGEL TANIMIYOR

EÇADEM öğrencileri, muhteşem bir yılsonu gösterisine imza attı. Ritimden dramaya, halk oyunlarından piyanoya birçok alanda hünerlerini sergileyen öğrenciler, ayakta alkışlandı.

Sarıyer Belediyesi ve Koç Üniversitesi iş birliği, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle kurulan Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi (EÇADEM) öğrencileri, hazırladıkları yıl sonu gösterisiyle gönülleri fethetti. Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen program, EÇADEM öğrencisi Tayfun Şen’in İstiklal Marşı’nı okuması ve piyano gösterisiyle başladı. Birbirinden renkli etkinlikler hazırlayan öğrenciler, drama gösterisinde 90’lar Türkçe Pop’un efsane isimleri Zerrin Özer ve Yonca Evcimik’in klipleri ile Yeşilçam’ın sevilen filmlerinden Hababam Sınıfı’ndan kısa bir kesiti sahneye taşıdı. Gösterileri büyük alkış alan EÇADEM’li öğrenciler, halk oyunları performansları ve ritim öğretmenleri eşliğinde çaldıkları enstrümanlarla beğeni topladı.

YOĞUN KATILIM

Programa; Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, KOÇ Üniversitesi Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alphan Sennaroğlu, Akademik İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zeynep Gürhan Canlı, KOÇ Üniversitesi Genel Sekreteri Sibel Kesler, EÇADEM Proje Yürütücüleri Prof.Dr. Ayşe Ferda Ocakçı,  ve Prof. Dr. Ayfer Aydın, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Ahmet Güveloğlu ve yönetimi, Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları, birim müdürleri ile aileler katıldı.

GURUR DUYDUĞUMUZ BİR KURUM

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan EÇADEM Merkez Yöneticisi Arzu İnan, “Sanat söylemek istediklerimizi ifade etmenin en güçlü yolu. Sanatın dili ise tüm engelleri aşabilecek bir araç. Bu projenin hayat geçmesinde emeği olan herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Buradan örnek alınarak yeni EÇADEM’lerin de kurulmasını arzu ediyorum” dedi. KOÇ Üniversitesi Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alphan Sennaroğlu, “EÇADEM, çok gurur duyduğumuz bir kurumumuz. Projenin sürdürülebilirliği için Sarıyer Belediyesi bizlere sonsuz destek sağladı. Bizlere destek olan herkese ve EÇADEM ekibine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederim” diye konuştu.

ENGELLİ ÇOCUKLARIMIZI YAŞAMIN İÇİNDE TUTMALIYIZ

Konuşmasına annelere ve babalara teşekkür ederek başlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Belediye olarak yerel yönetim anlayışımızda sadece yol yapalım, asfalt yapalımın ötesinde bize gerek duyulan her yerde olmaya çalışmak var. Yaşam bir dayanışma alanı. Bu toplumun temel geleneği. Bu dayanışma kültürünü biz devam ettirmezsek, ellerimizi birbirimizden çekersek yarınımızı görmek mümkün değil. Bu yüzden engelli çocuklarımızı ve onların ailelerini de da yaşamın içerisinde tutmalıyız. EÇADEM bu işin çok önemli bir örneği” dedi.

gaez4rcpouskhvvodnpn0317.jpg

2waiIebnzts8zkmjdhvmqrwy.jpg

wxdtnvbjloryl743Icem8u5w.jpg

8l9zku2qdrhfycn3ol0samet.jpg

kja072ect9qwfoxbIxdn6mwk.jpg

rd8exod0nrslt5vqszzwmkkv.jpg

3idx7vdyxmtf6qlc8lrfI1ho.jpg

bzqlq1pIouvhd5fg8zxnvbrw.jpg

kjvnalfnb1e6qlmIwh4wpkyz.jpg

dvas8we6tcm0uvlrsaqnj5Ix.jpg

oqnpzdnads8u1prwm0kuktyy.jpg

kgboosyerlaxfi0p4nt81khs.jpg

0napoxvrhdyu2b1859faqxlj.jpg

zetzwlgmbqcd0lduwubve8py.jpg

ckzqdtbjxurpjkgsct10yfza.jpg

undcgosmtfzvyyablxqh9qgc.jpg

h6pjlozwpta5ekgzkcxs4lwc.jpg

bykjyri5gIt41utjfsamnr0l.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.