SARIYER BELEDİYESİ TEMMUZ AYI MUHTARLAR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

SARIYER BELEDİYESİ TEMMUZ AYI MUHTARLAR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Sarıyer Belediyesi’nin her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği muhtarlar toplantısının üçüncüsü Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu’nun öncülüğünde, Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Toplantının sonunda Başkan Mustafa Oktay Aksu, temmuz ayında dünyaya gelen muhtarlar için doğum günü pastası kesti, muhtarlarla beraber toplu fotoğraf çektirdi.

Sarıyer Belediyesi’nin her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği muhtarlar toplantısının üçüncüsü Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Muhtarların seçildikleri mahalleleriyle ilgili sorunlarının ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantı Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu öncülüğünde gerçekleşti.

FULYA BAYRAM VE NEVZAT AKTAN’IN İSİMLERİ SARIYER’DE YAŞAYACAK

Muhtarların mahalleleri ile ilgili ihtiyaçların ve sorunların tek tek dinlenerek not alındığı ve çözümlerinin konuşulduğu toplantıda söz alan Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu, geçtiğimiz günlerde elim trafik kazasında hayatını kaybeden Bahçeköy Kemer Muhtarı Fulya Bayram ile aort damarının yırtılması sonucu hayatını kaybeden Cumhuriyet Mahallesi eski muhtarı Nevzat Selçuk Aktan’a bir kez daha Allah’tan rahmet ve tüm yakınlarına başsağlığı diledi. Sarıyer’e önemli hizmetlerde bulunan Bayram ve Aktan’ın isimlerinin Sarıyer’de yaşatılmasına dönük çalışmalara başladıklarını ifade eden Başkan Aksu, Bayram’ın isminin Bahçeköy’de bir parka verilmesi için Sarıyer Belediye Meclisi’nde karar aldıklarını, Aktan’ın isminin ise Cumhuriyet Mahallesi SAGEM şubesine verilmesi yönünde öneriyi önümüzdeki ilk meclis toplantısına sunulacaklarını söyledi.

“PROJELERİMİZİ TEK TEK HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Toplantıda göreve geldikten sonra hayata geçirdikleri projeler ve çalışmalar hakkında kısa bir bilgilendirme konuşması yapan Başkan Aksu, ilçemizde en çok şikayet edilen konuların başında gelen asfalt ve kaldırımların yenilenmesi ile ilgili çalışmalara İstanbul Büyükşehir Belediyemizle birlikte başladık. Çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor. Sarıyer Akademi’mize giremeyen genç arkadaşlarımız için Sarıyer Akademi 2 hizmet vermeye başladı.11 mahallemizde hizmet veren kreşlerimize yapılan başvurularla ilgili kabullerimiz ilk kez noter huzurunda gerçekleşti. Her mahalleye kreş hedefiyle çıktığımız yolda Kireçburnu’nda yapımı devam eden gündüz çocuk bakım evini yeni eğitim yılına yetiştirmeye çalışıyoruz. Kreşi olmayan mahallelerimize yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Her mahalleye sosyal tesis hedefimiz için ilk çalışmamızı Pınar Mahallemizde başlattık. “Plajlarımızı ücretsiz olarak komşularımızın hizmetine açacağız” demiştik. Kilyos, Rumeli Feneri ve Kısırkaya plajlarımızı komşularımızın denize girmelerini sağlayacak şekilde yeniden düzenledik ve güvenli hale getirdik. Sarıyerli komşularımız plajlarımızdan ücretsiz faydalanabilecek. İstanbullu hemşerilerimiz ise Kısırkaya plajımızdan ücretsiz faydalanabilecek” dedi.

Toplantıya katılan Sarıyerli muhtarlar ise Başkan Aksu’ya gerçekleştirilen toplantı için teşekkür ettiler, mahalleleri ile ilgili tek tek söz alarak talep ve önerilerini dile getirdiler.  Sarıyer Belediyesi Başkanvekili Hüseyin Coşkun, Meclis Başkanvekili Meltem Yücel Pir, belediye başkan yardımcıları Cem Çetin, Osman Demir, Nizamettin Günel, Sergül Doğan, Özel Kalem Müdürü Armağan Büyükkarakaş, Muhtarlık İşleri Müdürü Güven Doğruyol ile ilgili birim müdürlerinin katıldığı toplantının sonunda Başkan Aksu, doğum günü temmuz ayı  olan muhtarlar için hazırlanan doğum günü pastasını kesti, muhtarlarla beraber toplu fotoğraf çektirdi.

c8vj4k5dkh9dqyoiejwws6r0.jpg

0edpx7gckbar8uIhtrwtoj1c.jpg

ylfgnbtIqa0i8mcjqv6xrs2p.jpg

qtwuwzjp5lxkvu7ehI06nbld.jpg

9su8jgm0bjyqcixnepdafope.jpg

vf7cd1igpmswhxl2w9eruIbu.jpg

9hhyklqcyvm4pggctdsaIwpt.jpg

akezpljl12nwzrnocutIabcs.jpg

rdmwkzdbbjgh6eupmsxtvcfw.jpg

yskgdcp1uxmd8wovv6brltma.jpg

r39kvocynmzkhsw2d6Itdf8l.jpg

d1Ilew6tpizebgamjoqkfopn.jpg

rm4izcwxIl9th5ousrqb6bkg.jpg

pvcoqd632kjjuhlasxrytwbb.jpg

gvdcmjw9bfkrtiIy7ujr4op1.jpg

0tptcw9Ixnzbrcqmegsfa3wd.jpg

zw2bjrord54akpwsum8gd7hf.jpg

qmuytnri1arsdkkf2fwzyb60.jpg

cdm2tz5fwuszrf6lhoej48gh.jpg

w9csfct8jaggqtooIrdpxvh2.jpg

sumiuyy45evz3lwxkgp1ocqo.jpg

aa3ehl97ezxbpyjrptigdqbh.jpg

r584xhv9v6hxqmlzymlcia2a.jpg

wom9eyxhh5vpaal4vx7jw2ql.jpg

ll6a4I0ohfypx1zv2q3ebtcs.jpg

l9nvrnlzasg0u4etbfmpjame.jpg

gg0xrbmf73antooynxvm4uhj.jpg

amrwiho7vczdadno8kfxsjue.jpg

9ge0fqvjqio7xgnctmmpyx6u.jpg

1lruikdwqeapanywyxjIbh4g.jpg

lpfdnc4fgolhb3wmtw7kn5qx.jpg

gzq5w21xcpfblrIzsytn3oqa.jpg

yvtd74ieukmp3y8gomlqwcs1.jpg

nqfgk9yd75rtehjbhevpuonc.jpg

zij08knwgbtsI5mlc4n2e1qp.jpg

puyvjkbxpImur7a2yoh0rggn.jpg

4pr3qd6Ia0n8he7zzo5tqfyl.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.