ŞEHİT MEHMET CIVAK PARKI AYAZAĞA’DA AÇILDI

ŞEHİT MEHMET CIVAK PARKI AYAZAĞA’DA AÇILDI

Ayazağa’da baştan aşağıya yenilerek çocukların kullanımına sunulan Şehit Mehmet Cıvak Parkı açıldı. Programda konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Nerede boş bir yeşil alan görsek orayı çocuklarımız için değerlendiriyoruz” dedi.

Sarıyerlilerin boş zamanlarında huzur ve güven içinde dinlenebileceği ve çocukları ile zaman geçirebileceği yeşil alanları genişletmeye yönelik çalışmalarına aralıksız devam eden Sarıyer Belediyesi, “Vefa Projesi” kapsamında 1981 yılında şehit olan Mehmet Cıvak’ın adını Ayazağa’da tamamen yenilediği parka verdi. Toplamda 292.75 metrekare yeşil alan üzerinde çalışmalar yapan Park Bahçeler Müdürlüğü ekipleri oyun gruplarını ve zemini yeniledi, peyzaj çalışması yaptı.

“Daha çok çalışacağız”

Parkın açılışında konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Çok zor günlerden geçiyoruz. Bu park çocuklarımızın nefes alacağı bir yer. Boş bulduğumuz alanlara kreş, kültür merkezleri, eğitim merkezleri yapıyoruz. Bizler var olan problemlere geçici çözüm değil kalıcı çözüm bulmak için varız. Hep birlikte daha çok çalışacağız. Birlik beraberliğimizi devam ettirdiğimiz sürece problemlerin üstesinden geleceğiz. Vatanın var olmasını sağlayarak, canını kanını ortaya koyarak mücadele veren şehitlerimizi rahmetle anıyorum” dedi.

cldezd5vyo1z04suptcryhb2.jpg

rpucd0g9empovyeq1wut4vgj.jpg

hjs4uIlrx89grw53yandkzts.jpg

cdbfurpsyxokr7vtqy3kxpsd.jpg

qgfu5m1trjjk9duyw2rof3ki.jpg

8hdqtpcmwjudebv029kbrflk.jpg

bnps0ivo4lelzvd6wbhtknsc.jpg

zjvmt5o1qz3gag7pcIjhetfw.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.