SEVGİSİZLİK EN BÜYÜK ENGELDİR

SEVGİSİZLİK EN BÜYÜK ENGELDİR

“Sevgisizlik en büyük engeldir”sloganıyla yola çıkanSarıyer Belediyesi, Engelliler Haftası kapsamında Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde bir kahvaltı düzenledi. Kahvaltıya Sarıyer’de ikamet eden engelliler ve ailelerinin yanı sıra EÇADEM (Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi), TAMEV (Toplumsal Açlıkla Mücadele Eğitim Derneği) ve İZEV'den (İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı) öğrenciler katıldı.

Sarıyer’de yaşayan engelli bireyler ve aileleri Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen program EÇADEM’li öğrencilerin ritim gösterisi ile renklendi. Şarkıların hep bir ağızdan söylendiği etkinlikte çocuklar gönüllerince eğlenip dans etti. Kahvaltıya ailelerin yanı sıra Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcıları, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, belediye birim müdürleri ve mahalle muhtarları da katıldı.

SEVGİNİN OLMADIĞI YERDE SAHİPLİK OLMAZ

Kahvaltıya katılan ve buradaki atmosferi yüreğinde hisseden herkese teşekkür eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, sözlerini şöyle tamamladı: “Bizimle paydaşlık yapan TAMEV yetkililerine de ayrıca teşekkür ediyorum. Biz bu çocuklara göstermelik değil, yaşamda sahip çıkmayı başarmalıyız. Sevginin olmadığı yerde sahiplik olmaz. Bu toplumda, en yukarıdan en aşağıya kadar herkesin eşit olduğunu aklımızdan çıkarmayalım. Herkese öncelikle insan olduğu için destek sağlamalıyız. Burası sizin yeriniz asla bunu unutmayın.”

YAZ KAMPI MÜJDESİ

“Bugün burada bu sofrada sizlerle sevgimizi, kahvaltımızı paylaşmak için bir araya geldik” diyen Sarıyer Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Coşkun “Yöneticilerin sevgisizliği asla kabul edilemez” dedi ve yaptığı konuşmayı şöyle tamamladı: “2009'dan 2022'ye kadar engellilere ilişkin yaptığımız en iyi çalışmalardan biri de kuşkusuz ki EÇADEM'dir. Biz bu projenin kapasitesinin arttırılması için yakın zamanda çalışmalara başladık. Pandemi dolayısıyla yapamadığımız yaz kampları 2023 yılında devam edecek, bunun müjdesini de buradan vermiş olayım.”

BUGÜN BİR ARADA OLMA GÜNÜ

“Sarıyer Belediyesi'nin yürüttüğü tüm çalışmalar tamamıyla hak temellidir” diyen CHP Sarıyer İlçe Başkan Sevim Yalınkılıç, “Hepimiz sorunları biliyoruz bu sorunların farkındayız ve buna yönelik çalışmalarımıza devam etmeliyiz. Bugün engelleri el ele aşma günü. Burada olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

pddkwvaoenuazvtifln1zIy9.jpg

lwkaoIgzhadn1s4o5e0q6t87.jpg

5bmrotkpuc8all6hzssngdct.jpg

lhe5or2sait0w6wfunk1zqv4.jpg

ddktwtjwornfz1qlofzgpxum.jpg

Igfqykgrelov2axq4uhpic0j.jpg

6ebrlqqffI10gi8nsy5m3veo.jpg

0ar5nmzsh6pdeymjdwbsc1ku.jpg

qdinm7authbvsck34vjqxwm9.jpg

sczcq8ahry2muled6wipnnyb.jpg

gck2aft803qhdxesrlnkxj7u.jpg

sgha5aclh3pIvn2k0rjd7uwt.jpg

hmqnxo4aaf5ilsx6wpedbfjl.jpg

xym05zs8jrcft7qptcg6yo2k.jpg

dr4ew6ubcaxp2qiwdyzqajg3.jpg

vzjh2fgq5ufpxaymial3suw0.jpg

bscd4lilsahq3Iecgtomz8pm.jpg

ofblI2snmv9nzw4duojy7aej.jpg

7nyps5ghwxupg1jlafI6nutr.jpg

ko4jlecbrtkr0ax7lgmsvhzp.jpg

ddqk6acmscIvqherztpxfoyl.jpg

awnitk3yhzgmurddlcv6wuvy.jpg

m4zfbljv5hytbqafpcxqwhmu.jpg

a2oqsegxgrwynixpbb3chwpc.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.