TİCARET BAKANI BOLAT BAŞAKŞEHİR’DE AİLE SAĞLIĞI MERKEZİNİN TEMELİNİ ATTI

TİCARET BAKANI BOLAT BAŞAKŞEHİR’DE AİLE SAĞLIĞI MERKEZİNİN TEMELİNİ ATTI

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ile sağlığın merkezi olan Başakşehir’de, sağlık yatırımları devam ediyor. Aile sağlığı merkezlerine bir yenisi daha ekleniyor. Ebruli Aile Sağlığı Merkezi’nin temeli, Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehir İlçe Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bekir Aktura, Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çoşkun, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi

Prof. Dr. Nurettin Yiyit ve Başakşehirlilerin katıldığı törenle atıldı.

Başakşehir sembol bir ilçe

Başakşehir’in İstanbul’a değer kattığını ifade eden Ticaret Bakanı Ömer Bolat, “Modern bir cazibe merkezi olarak ortaya çıkan Başakşehir, AK Parti hizmetleri dönemindeki Türkiye’nin gelişmesinin adeta bir sembol ilçesi. İdeal bir yaşam merkezi. Yaşanılacak şehir anlamında İstanbul’a değer katıyor. Başakşehir’e mutluluğun şehri diyorlar ama ben ona huzurun ve komşuluğun şehri diye de katkı yapmak istiyorum. Başakşehir’de harika bir komşuluk var. Başakşehir’de siteler arasında adeta mahalle kültürü yaşanıyor. O yüzden de Başakşehir’e kalbim çok ısınıyor.” şeklinde konuştu.

“İstanbul’da Murat Kurum’u, Başakşehir’de Yasin Kartoğlu’nu seçtireceğiz“

31 Mart’ın önemine işaret eden Bakan Bolat, “5 yıldan bu yana ilçenize doğru düzgün bir yatırım gelmedi. Ama daha önce geliyordu. O nedenle 31 Mart seçimlerinde İstanbul’da Murat Kurum’u, Başakşehir’de de Yasin Kartoğlu’nu el birliğiyle seçeceğiz. Bu konuda sizlere güveniyoruz. Benim bir oyumdan asla bir şey olmaz dememek lazım. Bir oydan çok şey olur.” dedi.         

“Başakşehir İstanbul’un parlayan yıldızı”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da yapımı devam eden merkezlerin tamamlanmasıyla ilçedeki aile sağlığı merkezi sayısının 38’e ulaşacağını söyledi. Başakşehir’in İstanbul’un parlayan yıldızı olduğuna işaret eden Başkan Kartoğlu, “İlçemizde sadece belediyecilik hizmeti değil; sağlık, eğitim, kültür sanat alanında da ve dış kurumlara ait tüm hizmetlerde de Başakşehir Belediyemiz bugüne kadar elinden gelen her türlü hizmeti sunmaya çalıştı. Bundan sonra da bunu devam ettirecek. Aile sağlığı merkezimizin açılışını da Rabb’im bize nasip eder inşallah.” diye konuştu.

x45omjcrangepyqvnb3mdzkt.jpg

864cmetrrjpqub2j7xwywntu.jpg

6ot4xg9uku3opl8d5sxi0zb1.jpg

jlp1wams7hn3uvdrxcpr82vl.jpg

qmlbcf7dcsphgt0etqrokouw.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.