BAŞKAN GÜL: ÇEVRE KİRLİLİĞİ SORUNU BİLİNÇLE AŞILIR

BAŞKAN GÜL: ÇEVRE KİRLİLİĞİ SORUNU BİLİNÇLE AŞILIR

BAŞKAN GÜL: ÇEVRE KİRLİLİĞİ SORUNU BİLİNÇLE AŞILIRWWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), uluslararası çevre..

BAŞKAN GÜL: ÇEVRE KİRLİLİĞİ SORUNU BİLİNÇLE AŞILIR

WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), uluslararası çevre gündeminin en önemli konularından biri olan plastik kirliliğini önleme çalışmaları kapsamında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Belediyemiz işbirliği ile önemli bir adım attı. Büyükada’nın Sıfır Atık Uygulama Bölgesi olması nedeniyle, ilgili kurumlar, basın açıklamasını ve proje tanıtımını da adamızda yaptı.

Büyükada İDO İskelesi’ndeki toplantıya Belediye Başkanımız Erdem Gül, Başkan Yardımcımız Hacer Özdemir ile Çevre Müdürlüğümüz katıldı. Toplantıda konuşan WWF-Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Bayar ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Sadiye Bilgiç Karabulut yaptıkları konuşmalarda plastik atık kirliliğinin çevre ve denizler üzerindeki olumsuz etkilerine dikkat çekerken, Belediye Başkanımız Erdem Gül,  çevre kirliliği sorununun ancak eğitim ve bilinçle aşılabileceğini vurguladı.

Başkan Gül, “Çevre sorunu bir bilinç, bir kültür, bir eğitim meselesidir. En  ötesinde de nefes alıp verme meselesidir. Nefes alıp vermeyi daha da sürdürmek istiyorsak bu sorunun çözümü için hep birlikte, bütün varlığımızla çalışmalıyız.” dedi ve ekledi: “Adamızın pilot bölge seçilmesi,  bizim açımızdan kıvanç verici. Çevre kirliliği meselesinde bugünden sonra daha fazla çalışacağız.”


Kaynak:Adalar Belediyesi


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.