İşadamı Kadem Ekşi, Maltepe için aday adayı

İşadamı Kadem Ekşi, Maltepe için aday adayı

İşadamı Rize İkizdereli Kadem Ekşi, AK Parti`den Maltepe Belediye Başkanlığı aday adayı oldu. Ekşi, 5 yılda yapılamayanları bir yılda tamamlamayı hedefliyor.

İşadamı Kadem Ekşi, Maltepe’de sevgi dilinin inşa edilmesinin önemine değindi. Mimar ve Mühendisler Grubu, MÜSİAD, İŞADAMLARI VAKFI  gibi çok sayıda sivil toplum kuruluşunda aktif rol alan Ekşi, Maltepe’de birçok projenin bugüne kadar uygulanamadığını, var olan birçok projenin de yanlış olduğunu savundu, Ekşi yeni dönemde her kesimden vatandaşı kucaklayan projelerinin olduğunu belirtti.

Maltepe için değerlendirmelerde bulunan Kadem Ekşi şunları söyledi:  Maltepe’de değer üreten zihniyetle ilçemize fayda getirecek projeleri hayata geçirmek istiyoruz. Adaylığım bu sürecin en son halkasıdır. Biz bu toprağın değerlerini, bu toprakların insanlarına aktarma noktasında bir gayretin, dik duruşun, vicdanın sesi olma noktasında yürüyüşümüz devam etmektedir. Bu da bizim gençlik hareketi içersindeki yıllarımızdan beri süre gelen felsefemizdir. Biz bu birikimlerimizi ülkemizin büyüme ve kalkınma reflekslerini artırabilmek için kullanmak istiyoruz. Biz bugüne şahidiz, düne saygı ile bakıyoruz; yarın için yapmak istediklerimiz var. Bu gerek yerel yönetimlerle gerekse de merkezi hükümet çalışmalarıyla olan bir süreçtir.

ÜN PEŞİNDE DEĞİLİM

Ben ne un ne ün peşindeyim, amacım hakikatleri arayarak halka hizmet etmek. Maltepe!de yanlışlar ilk belediye olduğu dönemdeki imar planlarıyla başladı. ANAP döneminde yapılması gereken çok ciddi projelerin çete ve mafyalara teslim edildiği ve çok zor bir dönem geçirirken tutanın elinde kaldığı bir Maltepe gerçeği vardı ortada. Bugünkü çarpık yapılaşmanın başlangıç karelerini gördüğümüz, bugünkü yaşlı annelerimizin apartmanlarında asansör dahi olmayan ve onları evlerine hapsettiğimiz bir dönemi yaşıyoruz. Bugün insanlar evlerinde hapis ve biz insanlara sadece barınacakları mekanları sunduk. Ne deprem güvenliği ile ilgili bir gerçeği ortaya koyduk, ne otopark problemleri ve ulaşım akslarında; ne de yeşil alanlarıyla onları yeşil alanlarıyla çağdaş, medeni insanların yaşayacağı mekanları onlara sunabildik. Böyle bir rant, tamah ve hırs gerçeğidir.

SLOGANLA TARİH YAZILMAZ

Maltepe'de AK Parti döneminde bir nefes alma şansını yakalamıştır.  CHP’li Maltepe Belediyesinin somut bir projeksiyonu yoktur. 5 yıllık çalışma performans  sonuçlarına baktığımda ne iş yapıldı diye bakıyorum. CHP'nin seçim beyannamesine bakıyorum bunların yüzde 95'inin yapılmadığını görüyoruz. Tarihi sloganlarla yazamazsınız. Yumruklarını sıkarak insanlarla el sıkışamaz, kucaklaşamazsınız. İnsanları ötekileştirmediğimiz, bütün farklılıklarıyla kuşattığımız yeni bir arayışı Maltepe'nin yakalaması gerekiyor.

ORTAK AKILLA OMUZ OMUZA VERECEĞİZ

 Maltepe bu dönemde rehabilitasyon döneminden çöküş sürecine geçmiştir. Şimdi yeniden ekip çalışmasıyla Maltepe ye  ivme kazandırılması gerekiyor. Hizmetse 'Evet' diyebileceğimiz önümüzdeki dönem yeni bir kadroyla; muhafazakarların, demokratların, liberallerin, milliyetçilerin ortak aklıyla onlarla omuz omuza Maltepe kimliğini öne çıkararak bu hizmet sürecini yeniden halkımızla buluşturacağız. Yeni bir çıkışı sizlerinde Maltepe için tanık olduğu süreci yakalayacağız. Buna bir mühendis olarak işadamı olarak siyasetçi olarak inanıyorum. Bu akıl tutulmasına, bu çöküşe protesto olarak kırmızı kart göstereceğiz.

KADEM EKŞİ

 

1965 yılında Rize’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul, Maltepe ‘de tamamladı. 1990 yılında,  yüksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Eğitim hayatı boyunca demokratik kitle örgütleri ve çeşitli sivil toplum kuruluşları bünyesinde aktif siyasi çalışmalarda bulundu. 1991 yılında iş hayatını kısa dönem askerlik vazifesi sonrası Bayındırlık ve İskan Bakanlığı bünyesinde mühendis olarak devam ettirdi. Kamuda başlayan iş hayatını 1993 yılında özel sektörde kurucusu olduğu Ekşioğlu Şirketler Grubu ile devam etmektedir. Yer bilimleri , Mimarlık ve mühendislik alanında proje ve müşavirlik hizmetleri; İnşaat alanında iş merkezleri, villa, konut yapım işlerini içeren şirketler grubunun bu faaliyetlerini kesintisiz olarak sürdürmektedir.Boğaziçi Üniversitesi Çevre Bilimleri Enstitüsün’de çevre etki değerlendirme ve Bahçeşehir Üniversitesin’de Siyaset bilimi üzerine akademik çalışmalar yapmıştır.

-Mimar ve Mühendisler Gurubu / bşk yrd

-MÜSİAD /üye

-.Girişimci İşadamları Vakfı / kurucu üye

-Türkiye Deprem Mühendisleri Derneği /kurucu- üye

-Jeofizik Mühendisleri Odası / üye

-Ekşioğlu Vakfı /kurucu- meclis üyesi

-Karadeniz Sivil Toplum Kuruluşları /üye

- Türkiye Su Meclisi / kurucu

-Maltepe Spor Kulübü /üye

-Maltepe Rizeliler Derneği / kurucu- üye

-İkizdere Derneği / bşk

ÇEKÜD Çevre Kültür Derneği / üye

STK lar Bünyesinde kurucu üyelik, yönetim kurulu üyeliği, dernek başkanlığı, dernek üyeliği gibi görevlerde bulunmuş ve birçok görevi de sürdürmektedir.

 

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı ile başlayan ve özel sektörde devam eden iş hayatındaki tüm tecrübe ve birikimlerini STK ‘larında sempozyumlarla, bilimsel etkinlik ve makalelerle, yurt içi ve yurt dışında, çeşitli platformlarda sunmaktadır.Fazilet Partisi’nin kuruluşu ile başlayan süreçte İstanbul, Maltepe İlçesi’nde aktif siyasete başladı. 18 Nisan 1999 seçimlerinde Maltepe Belediye Başkan Adayı oldu. Ak Parti’nin kuruluşuyla beraber aktif siyasi hayatı ve hizmetlerini 2004’ ve  2009 Maltepe Belediye seçimlerinde  Ak Parti’den aday adayı olarak devam ettirmiştir. Siyasi çalışmalarını halen İstanbul, Maltepe İlçe’sinde Ak Parti danışma kurulu üyesi ve delege olarak devam ettirmektedir. Kadem Ekşi, evli ve iki çocuk babasıdır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.