Ayazağa hizmet bekliyor..!

Ayazağa hizmet bekliyor..!

Sarıyer’in yeni mahallerinden Ayazağa, ilçenin diğer semtleri ile bütünleşmek ve vitrin sayılan genel yaşam yerlerinin daha düzenli ve güzel görünmesi için Büyükşehir ve Sarıyer Belediyelerinden hizmet bekliyor.

 Yerel seçim öncesi siyasi partilerin koordinasyon merkezleri açarak adeta üs kurdukları Ayazağa’ya hizmet akıtma sözü veren başkanların bu vaatlerini unutmamaları ve bir an önce gerçekleştirmek için harekete geçmeleri isteniyor.

Birçok bölgeden göçle gelenlerin yaşayıp, birbiriyle kaynaştığı Ayazağa’nın sosyal, ekonomik ve kültürel yapısının geliştirilip, yaşam kalitesinin artırılması için özellikle İBB’nin buraya özel ilgi göstermesi gerektiği belirtiliyor.

EKONOMİK DÜZEY DÜŞÜK İŞSİZ FAZLA

Ayazağa’da yaşayan vatandaşlar mahallede çok sayıda kahvehane bulunmasını, ekonomik düzeyin düşük, işsiz sayısının da yüksek olmasını bağlarken, yerleşim alanı olarak da düzensiz ve çarpık yapılaşmanın sıkıntısının yaşandığını ifade ettiler.

Ayazağa’nın merkezindeki yol ve kaldırımlarının yenilenmesi, park ve meydanda peyzaj düzenlemesi yapılması, araç ve yaya ulaşımının daha rahat ve seri olması için çalışmalar yapılması gerektiğini belirten Ayazağalılar, “Mahallemiz bugüne kadar hep ihmal edildi. Vergimizi verdik ama hizmet alamadık. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’ten ihmal edilen yıllarımızı telafi etmesini bekliyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş da ana cadde ve parkalarımızı kendine yakışır bir hizmet anlayışıyla düzenlesin” dediler.

SARIYER BELEDİYESİNDEN DAHA FAZLA HİZMET BEKLENİYOR

İDRİS GÜVEN (Samsun İli ve İlçeleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı)

“Ayazağa’da doğup büyüyen yaklaşık 5 bin Samsunlu var. Nüfus kaydı Samsun’da olanlarla birlikte bu rakam 5 bine yaklaşıyor. Uzun yıllar Ayazağa’da yaşayan kişiler olarak en büyük derdimiz olan imar sorununun bir an önce çözüme kavuşturulmasını bekliyoruz. Çünkü yaşadığımız evler gerçekte bizlerin ama resmiyette bizim değil. Bu nedenle devamlı bir tedirginlik içindeyiz. Yerinde kentsel dönüşüm yapılması hepimizin en büyük arzusudur.

Bunun yanında yol ve caddelerimiz çok dar. Araçlar ve yayaların ulaşımında sıkıntı yaşanıyor. Sosyal donatı alanları az. Kültür merkezi yapıldı ama hala hizmete girmedi. Sinema, tiyatro, park, yüzme havuzu, düğün salonu büyük ihtiyaç. Kaldırımlar otopark olarak kullanılıyor, her yer araçların işgali altında. Şişli Belediye Başkanı her zaman halkın içindeydi, STK’lara çok destek verdi. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’ten aynı şekilde ama daha fazla hizmet bekliyoruz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.