Bakan Müezzinoğlu:"emirgan Korusu'na Kimsenin Dokunabilmesi Mümkün Değil"

Bakan Müezzinoğlu:"emirgan Korusu'na Kimsenin Dokunabilmesi Mümkün Değil"

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Emirgan Korusu’nun imara açılacağı yönündeki iddialara ilişkin, “Koruya kimsenin dokunabilmesi mümkün değil” dedi.

 Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Emirgan Korusu’nda düzenlenen “Bir Adım Hareket Bir Adım Sağlık” etkinliğine katıldı. Müezzinoğlu, etkinliğin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Emirgan Korusu’nun imara açılacağı yönündeki iddialara ilişkin sorulan bir soruya Müezzinoğlu, “Konuyu bilmiyorum. Medyadan duyduğum kadarıyla koruyla ilgili bir sorun olmadığını biliyorum. Koruya kimsenin dokunabilmesi mümkün değil. Korunun etrafındaki alanın mülkiyeti nedir, hukuku nedir, o konuyu bilmiyorum. Yeşil çevre, doğayı koruyan çevre, yaşayan insanların çevreye olan ihtiyacını planlayan bir imar anlayışı. Bir mülkiyet sahibinin hak ve hukukunu da ‘Bizim yeşile ihtiyacımız var’ diyerek diğer mülkiyet sahibinin kullandığı hakları o kullanmasın dersek o da hukuk devleti anlamında doğru olmaz. Bu konuyu hiç bilmiyorum. Mülkiyet nedir, buradaki talep nedir bilmiyorum” şeklinde yanıt verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.