Barajların Dolululuk oranı artıyor İşte Son Durum !

Barajların Dolululuk oranı artıyor İşte Son Durum !

İstanbul'da son dönemde yağan yağmurlar barajları doldurmaya başladı. Eylül ayının ortasında yüzde 14.46'ya kadar düşen İstanbul barajlarındaki doluluk oranı ilk olarak pazar güzü yüzde 20'nin üzerine çıkmıştı. Pazar günü de devam eden yağmurlarla birlikt

 İstanbul'da cuma-cumartesi ve pazar günleri yağan yağmurların etkisi görülmeye başlandı. Ömerli, Darlık, Alibey, Pabuçdere ve Melen Havzaları başta olmak üzere su havzalarında metrekareye günlük 73 kilograma varan yağış düştü. Böylece 26 Eylül 2014 tarihinde yüzde 17.99 doluluk oranıyla 156 milyon metreküp su bulunan İstanbul Barajları'ndaki su miktarı, 30 Eylül 2014 tarihi itibariyle yüzde 22.59 doluluk oranı ile 200 milyon metreküpe yaklaştı.


YÜZDE 14'LERE KADAR DÜŞMÜŞTÜ


İstanbul barajlarındaki doluluk oranları tarihin en düşük seviyelerini yaşıyor. Yazın ara ara yağan yağmurlara karşın 16 Eylül itibariyle doluluklar yüzde 14.46'ya kadar gerilemişti. Böylece 14 gün içserisindeki doluluk 8 puandan fazla artmış oldu.

İstanbul'da Ekim ayından itibaren yağışların artması ve su havzalarına daha fazla yağış düşmesi bekleniyor.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.