Belediye Meclisi “bağımlılık” sorununa el koydu

Belediye Meclisi “bağımlılık” sorununa el koydu

Ülkemizde giderek daha geniş kitlelere yayılıp, ilkokul çağındaki çocuklara varana kadar tehdit eden bağımlılık olayının engellenmesi amacıyla Sarıyer Belediye Meclisi de çalışma başlattı.

Bağımlılığın önlenmesi ve çocuk ve gençleri bu yola sürükleyen kötü niyetli kişilerin engellenmesi amacıyla ciddi bir çalışma içine girilmesi gerektiğini söyleyen Belediye Meclisi Başkanvekili CHP’li Hüseyin Coşkun, konuyla ilgili bir gündem maddesinin Meclise getirildiğini ifade etti.


Mecliste ilgili komisyonlara havale edilen bağımlılıkla ilgili gündem maddesi konusunda açıklama yapan Hüseyin Coşkun, “Çocuklarımızın içine düştüğü bu kötü durumdan kurtulmaları ve bu hassas olayın ortadan kaldırılması için, Sarıyer Belediye Meclisi’nin örnek bir çalışma yaparak, bir rapor hazırlaması ve bu raporun da ilgili bakanlık, valilik, kaymakamlık ve belediye gibi muhataplara iletilecektir. Konuyla ilgili olarak komisyonlar kapsamlı bir çalışma yapacaklar. Belirleyici olarak da, önleyici tedbirlerin nasıl alınacağı, rehabilitasyon merkezi gibi kurulması gereken yerlerin neler olacağı konularında da araştırma ve incelemede bulunup, detaylı bir şekilde sunacaklar. Hazırlanan bu rapor doğrultusunda ilçemizde de çocuk ve gençler için tehdit oluşturan bağımlılığın önünün alınması için gerekli girişimlerde bulunulacaktır” dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.