Bir tıkla kredi ve burs sonucunu öğren

Bir tıkla kredi ve burs sonucunu öğren

Üniversitelere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrencileri kredi ve burs sonuçlarının açıklanması heyecanı sardı.

 Bu yıl üniversiteye girmeye hak kazanan öğrencilerinin birçoğunun başvuruda bulunduğu Kredi ve Yurtlar Kurumu Burs ve Kredi Başvuru sonuçları büyük bir heyecanla bekleniyor. Üniversite kayıtlarının başlamasının ardından gençler kazandıkları yükseköğretim programlarına kayıtlarını yaptırmaya başladılar.

 

Kayıt yaptırıp üniversiteli olan çiçeği burnunda üniversiteliler ise şimdi yeni hayat şartlarına uyum sağlamaya çalışıyor. Herhangi bir kurumdan burs talebinde bulunan öğrenciler, burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda merak içinde.

 

Kredi ve burs sonuçlarını ne zaman açıklanacak?

 

KYK burs sonuçları ÖSYM tarafından herhangi bir yükseköğretim programına kaydolan adaylardan öğrenim kredisi ya da burs başvurusunda bulunanlar için sonuçlar kasım ayı sonu ya da aralık ayının ilk haftasında açıklanacak. Burs ve kredi sonucunuzu öğrenmek için Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun resmi internet sitesi olan  adresinden öğrenilebilecek.

 

Aralık ayında açıklanan sonuçlara göre öğrenim kredisi ya da bursa alma hakkı kazanan öğrencilere ilk ödemeleri 7 Ocak 2014 tarihinde yapılacak. Öğrencilerin kredisinin kesilmesini gerektirecek herhangi bir durum olmaması halinde bu ödemeler öğrenci hesaplarına her ayın 7′sinde yatırılacak. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.