Bülent Ecevit'in Ölümünün 8. Yılı

Bülent Ecevit'in Ölümünün 8. Yılı

Türk siyasetinin önemli ismi, eski başbakanlardan merhum Mustafa Bülent Ecevit’in bugün 8′inci ölüm yıl dönümü.

 Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Bülent Ecevit’in ölümünün 8. yılı dolayısı ile bir mesaj yayınladı.


Dr. Hasan Akgün, Bülent Ecevit’in örnek devlet adamlığına ve “mütevazı ama üstün cesaretli” kişiliğine dikkat çekti.

 

Başkan Dr. Hasan Akgün açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Örnek devlet adamı, sosyal demokrasinin unutulmaz lideri, Kıbrıs Fatihi, mütevazı insan Bülent Ecevit’i ölümünün 8.yılında rahmet, özlem, şükran ve saygıyla anıyoruz.

Ruhu Şad olsun…”

 

Bülent Ecevit’in hem Türkiye’de hem de dünyada saygın bir lider olarak değerlendirdiğini vurgulayan Dr. Hasan Akgün, “Ecevit Türk siyasetinin nezaket ve saygınlığını artırmıştır. Ecevit mütevazı olduğu kadar aynı zamanda üstün cesaret sahibidir. Hem ülkede hem de dünyada Türkiye’nin ve Türk milletinin çıkarları ve mutluluğu için üstün cesaret gerektiren çok önemli adımlar atmıştır.” diye konuştu. 

 

Bülent Ecevit’in Atatürk’ün “yurtta barış dünyada barış” ülküsüne hassasiyetle sahip çıktığını hatırlatan Başkan Dr. Akgün  “Ecevit barışı her zaman ödün vermeden, aktif olarak savunmuştur. Bunun en güzel örneğini Kıbrıs’ta göstermiştir. Bülent Ecevit, Türkiye’nin evrensel insan haklarına ve hukuka bağlı ülke olmasında büyük kararlara imza atmıştır” dedi.  
HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.