Deniz Gezmiş ve arkadaşları Sarıyer’de anıldı

Deniz Gezmiş ve arkadaşları Sarıyer’de anıldı

6 Mayıs 1972’de idam edilen devrimci gençliğin önderleri Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, 42. Ölüm yıldönümünde Sarıyer’de de anıldılar.

CHP Sarıyer Gençlik Kolları, Deniz Gezmiş, Yusuf Arslan ve Hüseyin İnan’ı unutmadı. Türkiye’de devrimci hareketinin gençlik önderleri olan Deniz Gezmiş ve arkadaşları için Büyükdere Çelik Gülersoy Parkı’nda anma programı düzenlendi.

'Denizleri Anma Etkinliği'ne, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Olgun Çelik, İlçe Başkanı Mehmet Deniz, CHP Gençlik Örgütü Başkanı Mesut Bayrakçı, Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

CHP Gençlik Kolları Örgüt sorumlusu Merve Topraksüren'in sunuculuğunu yaptığı organizasyonda, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, devrimci mücadelede gençliğin önderi olan, Bağımsız Türkiye için mücadele eden Deniz Gezmiş için anma konuşması yaptı. Törende Deniz Gezmiş’in savunmasındaki slayt sunumu, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan’ın ailelerine veda mektupları okundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.