Emekçinin bayramında, emekçinin yanında

Emekçinin bayramında, emekçinin yanında

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 1 Mayıs İşçi Bayramı sabahında Sarıyer Belediyesi emekçileriyle kahvaltı etti. Direniş ve dayanışma tarihinin bu en önemli gününde Ferahevler Şantiyesi İşçi Lokali’nde gerçekleşen kahvaltıda işçilerle bir araya gelen G

 "Bir gün mutlaka..."

Emek dünyasının sıkıntılı bir dönemden geçtiğini vurgulayarak sözlerine başlayan Genç, Türkiye’de de işçi örgütlenmesini ve mücadelesini kırmak için yoğun bir taşeronlaşmanın gerçekleştiğini ve bu durumun işçi hakları açısından son derece olumsuz sonuçlar doğurduğunu belirtti. Başkan Genç, “Olması gereken, sendikalı ve hakların sözleşmelerle sağlam bir zemine oturtulduğu çalışma ortamının yaratılmasıdır” dedi. Üretenlerin, emekçilerin söz sahibi olduğu iktidarın bir gün mutlaka oluşacağını dile getiren Genç, bunu elde etmenin de insanlık tarihinin her döneminde olduğu gibi mücadeleden başka bir yolunun olmadığını belirtti.
Konuşmasında Taksim Meydanı’nın 1 Mayıs kutlamalarına kapatılmasına da yer veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, özellikle 1977 Katliamı’ndan bu yana Taksim’in, mücadelenin sembolü olduğuna dikkat çekerek, Türkiye İşçi Hareketi’nin en derin ve acı anısının bulunduğu bu alanı emekçilere yasaklamayı, bazı kimselerin korkularının açığa çıkması olarak değerlendirdi. Başkan Genç, sözlerini “Dayanışmanız büyük önem taşıyor. Bayramınız kutlu olsun. Yollarınız açık olsun” şeklinde tamamladı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.