En zengin mahallenin muhtarı açıkta kaldı

En zengin mahallenin muhtarı açıkta kaldı

Sarıyer’in gökdelenlerle dolu en zengin mahallesi Maslak’ın yeni muhtarı Aslı Nalbant Bütüner, muhtarlık bürosu olmadığı için görevini evinin bulunduğu sitenin güvenlik odasında sürdürüyor.

Sarıyer’in gökdelenlerle dolu en zengin mahallesi Maslak’ın yeni muhtarı Aslı Nalbant  Bütüner, muhtarlık bürosu olmadığı için görevini evinin bulunduğu sitenin güvenlik odasında sürdürüyor.

30 Mart 2014’teki yerel seçimde muhtar seçilen Aslı Nalbant Bütüner, görevini yürüteceği bir yeri olmadığını öğrenince şok oldu. Muhtarlık mazbatasını alan ancak oturacak bir koltuğu bile bulunmayan Bütüner, önce Sarıyer Kaymakamlığı’na sonra da Sarıyer Belediyesi’ne başvurup büro olarak kullanabileceği bir yer tahsis edilmesini istedi. Ancak seçimin üzerinden iki ay geçmesine karşın herhangi bir yer tahsisi yapılmayan Bütüner’in imdadına evinin bulunduğu sitenin yöneticileri yetişti ve “Seni biz muhtar yaptık, açıkta kalmana izin veremeyiz” deyip, sitenin güvenlik odasını kullanmasına izin verdiler.


Ancak güvenlik bürosunu muhtarlık olarak kullanmasına da yalnızca üç ay izin verilen Bütüner, “Sürenin dolmasına bir ay kaldı. Hala bir yer bulmuş değilim. Muhtarlığı da evimden yürütemem ki. Her gün onlarca insan gelip işini yaptırıyor. Belediyeden bir an önce bana bir yer tahsis etmesini istiyorum” dedi.

İstanbul Üniversitesi Siyaset-Maliye Bölümü mezunu olan 2 çocuk annesi Aslı Nalbant Bütüner, ev kadını olduğunu ancak muhtarlık yaparak hem iş hayatında yer almak hem de topluma bir fayda sağlamak istediğini belirtip, “İşimi seviyorum ama böyle ortada kalmış olmaktan da üzüntü duyuyorum” diye konuştu.

Maslak’ın yeni muhtarı Aslı Nalbant Bütüner iki ay önce seçildiği muhtarlığı en iyi şekilde yapabilmek için tecrübeli muhtar arkadaşlarından yardım alırken, çalışabileceği bir büronun tahsisi edileceği günü de dört gözle bekliyor.

Yerel seçim öncesi Ayazağa ve Huzur Mahallesi ile birlikte Sarıyer’e bağlanan Maslak’taki işyerlerinin yaklaşık 200 milyon TL tutan vergilerini Şişli yerine Sarıyer’e ödeyeceği belirtildi. Böyle bir mahallenin muhtarının bir bürosunun bulunmaması ise şaşkınlıkla karşılandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.