Gezi temsilcileri konuştu

Gezi temsilcileri konuştu

Başbakan Tayyip Erdoğan, Gezi Heyeti ile görüştü. Toplantı sonrası Gezi Parkı temsilcileri adına akedemisyen İpek Akpınar açıklaamda bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Gezi Parkı ile ilgili heyetle görüştü. Görüşme sonrası açıklamalarda bulunan akademisyen İpek Akpınar, "Gezi Parkı'nın park olarak kalmasının, şiddetin durdurulmasının vazgeçilmez olduğunu düşünüyoruz" dedi. Gezi Parkı ile ilgili olarak, referanduma gidilebileceği yönündeki hükümet kanadından gelen açıklamanın hatırlatılması üzerine Akpınar, "Bu konu bize sorulmadı. Hükümetin konuşulan çözümleriyle ilgili herhangi bir yetkimiz olmadığını söyledik" diye konuştu.

GEZİ PARKI, PARK OLARAK KALMALI, ŞİDDETİN DURDURULMALI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la biraraya gelen heyette bulunan İpek Akpınar, görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu. Gezi Parkı'nın olduğu haliyle kalması ve şiddetin durdurulması yönündeki talepleri ilettiklerini belirten Akpınar şöyle konuştu:

"İki hafta süren Taksim Gezi Parkı üzerine görüşlerimiz alınmak üzere Başbakanlık basın danışmanı tarafından dün akşam davet edildik. Pek çoğumuz bugün burada kapıda tanıştık. Diyaloğa inanan kişiler olarak bir iletişim kanalı açıldığını düşünüyoruz. Bizler, kimsenin sözcüsü, kimsenin temsilcisi değiliz. Bireyler olarak, sorumlu vatandaşlar olarak buradayız. Farklı meslek gruplarından, farklı sosyal ve kültürel eksenlerden görüşmelerimiz Taksim Gezi Parkı'ndaki deneyimlerimizi aktardık. Bugüne dek sunulan taleplerin bilincindeyiz. Gezi Parkı'nın park olarak kalmasını, şiddetin durdurulmasını vazgeçilmez olduğunu düşünüyoruz. Şiddetin tamamen sona erdirildiği bir ortamda, katılım sürecinin devam etmesini ümit ediyoruz. Gezi Parkı'nın bu bağlamda bir örnek teşkil etmesini umut ediyoruz. Bizim vatandaş sorumluluğumuzun şu an sona erdiğini düşünüyoruz. Bu çerçevede yetkilileri ve sorumluları sağduyuya davet ettik."

REFERANDUM KONUSU BİZE SORULMADI

Gezi Parkı ile ilgili olarak, referanduma gidilebileceği yönündeki hükümet kanadından gelen açıklamanın hatırlatılması üzerine İpek Akpınar, "Bu konu bize sorulmadı. Hükümetin konuşulan çözümleriyle ilgili herhangi bir yetkimiz olmadığını söyledik" diye konuştu.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.