Güney Şelalesi, Heyelanda Çöktü (2)

Güney Şelalesi, Heyelanda Çöktü (2)

BELEDİYE BAŞKANI GÜRBÜZ: DOĞA VERDİĞİ GÜZELLİĞİ GERİ ALDIDenizli'de, meydana gelen heyelanda çöken Güney Şelalesi ile ilgili, Güney Belediye Başkanı H...

BELEDİYE BAŞKANI GÜRBÜZ: DOĞA VERDİĞİ GÜZELLİĞİ GERİ ALDI

Denizli'de, meydana gelen heyelanda çöken Güney Şelalesi ile ilgili, Güney Belediye Başkanı Halit Gürbüz, incelemede bulundu. Güney'e 12, Denizli'ye 70 kilometre uzaklıkta bulunan ve birinci derece SİT alanı olan Güney Şelalesi heyelanla birlikte neredeyse yok oldu. Şelalenin önünde bulunan kayalık bölge tamamen çöktü. Yılda 20 bin civarında yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Güney Şelalesi'nde yaşanan heyelan nedeniyle su kaynağının alt bölümlere sızdığı görüldü.

Güney İlçesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Halit Gürbüz, selalenin ilçenin simgesi olduğunu belirterek, "Doğa bize verdiği güzelliği, geri aldı. Bu alanda gevşek bir yapı vardı. Bundan dolayı olmuş sanırım. Büyük şansımız, burası çok ziyaretçi alıyor. Pazar günü burası çok kalabalıktı, iyi ki o sırada olmadı. Yoksa facia olabilirdi. Buradaki enkaz kaldırıldıktan sonra yetkili kurumlarla yeniden düzenleme yapılabilir. Çok üzgünüz" dedi.

Ramazan ÇETİN/ DENİZLİ, (DHA)

RÇ (YY/RT)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.