GÜVEN VE TECRÜBE SARIYERLİLERLE BİRLİKTE

GÜVEN VE TECRÜBE SARIYERLİLERLE BİRLİKTE

Güven Ve Tecrübe, Sarıyerlilerle Birlikte. Sloganıyla yola çıkan, Sarıyer yerel seçimlerinin iddialı aday adayı tanınmış sevilen siyasetçi Op. Dr. Cengiz Alp, İstanbul Ses Gazetesine açıklamalarda bulunurken” Sarıyer olmazsa olmaz” dedi.

Belediye Başkan Aday Adayı olmamın amacı; Sarıyer yaşamında, kent vizyonunun ve Sarıyerlilik bilincinin geliştirilmesi Sarıyerlilerin hak ve hukukunun korunması, kalkınma çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma, dayanışma, saydamlık, hesap sorma, hesap verme, katılım ve yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmeye çalışan bir belediyecilik anlayışı ile yönetmeye talip olmaktır.

.

Sarıyer’i sadece Sarıyerlilerin değil tüm İstanbulluların hatta tarihi ve kültürel zenginlikleriyle dünya vatandaşlarının da hayranlıkla izleyeceği bir vizyona kavuşturacağız. Bunun tek yolu Sarıyer’e ilişkin temel stratejiler ve faaliyet planlarının belirlenmesinde, uygulama ve izleme süreçlerinde Sarıyer’i kapsayan ortak bir aklın oluşturulmasından geçmektedir.Bunu yaparken yerellik ilkesi unutulmadan katılımcılığı, demokrasiyi ve uzlaşma kültürü dilini kullanmamız gerekiyor.Sarıyer’in kimliğine ilişkin tarihi, kültürel, doğal değerlere sahip çıkmak ve kaynaklarının etkili, verimli ve adil kullanımına katkıda bulunmak. Sarıyerlinin yaşam kalitesini geliştiren, çevreye duyarlı ve yoksulluğu giderici programları desteklemek.Sivil toplumun gelişmesine ve kurumsallaşmasına katkıda bulunmak.

.

ÇOCUKLARA, KADINLARA, GENÇLERE, ENGELLİLERE POZİTİF AYRIMCILIK YAPACAĞIZ

.

Çalışan annelerin çocukları için kreş sayısını arttıracağız. Okul çıkışı ve yaz tatillerinde çocukları sokaktan alıp spor, sanat ve kültür aktivitelerine özendirip katılımlarını sağlayacağız. Belediye olarak yeme-içme ve ulaşım giderlerini katkıda bulunacağız. Sporun sadece futbol olmadığını salon sporlarını atletizm, yüzme, voleybol, basketbol altyapısını geliştirerek ilkokul çağından itibaren spor hocalarının denetiminde yeteneklerine göre ilgili sporlara yönlendirilmelerini sağlayacağız. 5 yılın sonunda Sarıyer'den Türkiye şampiyonları, olimpiyat şampiyonları çıkaracağız. Ayrıca Boğaziçi'ne uzun kıyı şeridine sahip Sarıyer'de yelken sporları, su kayağı, kano, kürek takımları oluşturulmasına katkıda bulunacağız. Ekonomik özgürlüğü olmayan şiddete maruz kalmış, küçücük çocukları ile sokağa atılmış kadınlarımız ve çocukları için kadın sığınma evleri yaptırıp bu evlerin içinde kadınlarımızın farklı alanlarda kabiliyetlerini geliştirmelerini sağlayıcı  atölyeler kuracağız.
.
SAGEM'in işlevini arttırıp daha çok kişiye ulaşmasını sağlayacağız. 
.
Engellilerin yaşamlarını sağlık, spor, ulaşım gibi konularda kolaylaştırıp sosyal yaşama adaptasyonlarını sağlamak için her türlü çalışmaları yapacağız.Üniversitelerin en çok olduğu ilçe olarak üniversite son sınıf öğrencilerimizden ilköğretim öğrencilerimize belediye sponsorluğunda yabancı lisan ve üniversite hazırlık desteği alacağız.Sarıyer'de okuyup dışarıdan gelen öğrencileri kimseye muhtaç etmeyip belediyenin yapacağı yurtlarda barınma ve eğitimlerini tamamlama olanağı sağlayacağız. Öğretmenlerimize mesleki ve sosyal gelişimlerine katkı anlamında destek sağlanacak. Yeni öğretmenevleri oluşturulacak.
.
EMEKLİLERİMİZ YANİ ANNE BABALARIMIZ BİZİM HERŞEYİMİZ
.
Hayatlarını ülkemize üretim için feda etmiş emeklilerimize evlerinden çıkarıp sosyal yaşama katacağız. Emekli tesislerinde yaşıtları ile iyi vakit geçirip mesleklerinde uzman olanlarının tecrübelerini gençleri aktarması sağlanacak.

.

KLASİK BELEDİYECİLİK DÖNEMİ BİTTİ

.

Sanayi tesisleri olmayan Sarıyer'de ekonomiyi geliştirmenin yolu hizmet sektörünü turizmin tüm alanlarını geliştirmekten geçiyor. Belediye olarak yapacağımız tanıtımla İstanbul'dan, Türkiye'den hatta dünyadan Sarıyer'e turist girişini arttıracağız.
.
SARIYER'İN MARKA DEĞERİ ARTTIRILACAK
.
Meşhur muhallebimizi, böreğimizi, midyemizi, Kavak'ın meşhur incirini sahil boyunca sıralanmış restoranlarımızda en taze yenilebilen balıklarımızı, gelinlerimizin uğrak yeri Telli Baba'yı, müzeleri, tarihi yalıları, çeşmeleri, müzeleri turizm acentaları ile anlaşarak görülesi yerler içine sokmaya çalışacağız.
Hiçbir komplekse kapılmadan Sarıyerimiz'de oturan Türkiye'nin ilk 100'üne girmiş işadamlarımızla hemşerilik bilinci içinde oturarak onların iş tecrübelerinden faydalanmak ve yeni turizm yatırımlarının önünün açılmasını istiyoruz.
Genç işadamlarımıza ve birikimi olan kararsız yatırımcılara oluşturacağımız danışma merkezinde Sarıyer'in ihtiyacı olan alanlara yönlenmelerini teşvik edeceğiz.Sarıyer'in tarım arazileri korunarak organik tarım teşvik edilecek.
.
SARIYER FİLM PLATOLARI İLE ÖNE ÇIKACAK

.

Reyting rekorları kıran, dünyaya ihraç edilen film ve dizilerin çekildiği Sarıyer turistlerin görmek istediği hatıra alanlarından biri olacak.
SARIYER'E ÖZGÜ FESTİVALLER, PANAYIRLAR VE KARNAVALLAR DÜZENLENECEK

.

Roman festivalleri, balık festivalleri ve kentimizde oturan hemşehrilerimize özgü ürünlerin satıldığı dönemsel satış günleri ekonomimizi canlandıracak.Tüm Türkiye'de olduğu gibi Sarıyerimiz'de de eğitimli işsizlik oranın yüksek olduğunu biliyoruz. Bunları belediyemizin koordinasyonu ile Sarıyer'de oturan büyük işletme sahipleriyle buluşturup istihdamlarına yardımcı olacağız.
.
DEPREM GERÇEĞİNİ UNUTMAYACAĞIZ
.
Boyasız tarihi konutların sponsorlarla boyanması sağlanacak. Depreme dayanıklılık testleri yapılarak depreme dayanıklı olmayan binalar tespit edilerek güçlendirme çalışmaları hızlandırılacak.
.
SARIYER'E MODERN, SİMGESEL BALIKÇILAR ÇARŞISI YAPILACAK
.
Kıyılarımızın temiz kalması sağlanarak, avlanma yasaklarına dikkat edilerek modern balıkçılık teşvik edilerek ucuz ve bol balık sloganıyla Sarıyer balık yemek yemek için tercih edilen ilçe imajı oluşturulacak. Yat turizmi, tekne turları ile turizmimiz çeşitlendirilecek.
.
SAHİPSİZ HAYVAN KALMAYACAK
.
Çevre bilincini geliştirerek sahipsiz hayvanlarına sahip çıkacağız. Hayvan barınaklarını iyileştirip veteriner desteğini arttıracağız. 

.

BAŞTA KİLYOS OLMAK ÜZERE KARADENİZ SAHİLLERİMİZ TATİL KENTİ OLACAK
Herkesin kendi bütçesine göre kalabileceği otel, motel, eğlence merkezleri, lunaparkların kurulduğu modern tatil kenti olacak. Buralara ulaşımın deniz yoluyla olması teşvik edilecek. 
.
100 GÜNDE BİR 100 STK'DAN SINAVA ÇEKİLMEK İSTİYORUZ
.
Bütün bunları şeffaf bir biçimde yapacağız. İnternet sayfalarında günlük ekonomik durum takip edilebilecek ve yüz günde bir 100 kişilik sivil toplum kuruluşlarından karne almayı planlıyoruz. Özellikle eleştirilmek istiyoruz. Sonuç olarak Gezi Parkı'nı anlıyoruz. Hayatını kaybeden, gözlerini kaybeden, yaralanan çocuklarımızın mücadelelerinin boşuna olmadığı, hayallerinin gerçek olabileceği bir özgürlük alanı olarak Sarıyer'de ortak akılla yapamayacağımız bir şey olmadığına inanıyoruz. 
Herşey insan için... 
herşey Sarıyerliler için...
Saygılarımla, 
CHP Sarıyer Belediye Başkan Aday Adayı 
Dr. Cengiz Alp


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.