Hayati Kaptanoğlu’ndan başkanlığa devam

Hayati Kaptanoğlu’ndan başkanlığa devam

Sarıyerliler Derneği’nin 11. Olağan Kongresi’nde mevcut başkan Hayati Kaptanoğlu yeniden başkanlığa seçildi. Kaptanoğlu yaptığı konuşmada, “Bu dernek hiçbir zaman seçim derneği olmayacaktır. Bu zamana kadar seçimlerde hiçbir parti ile pazarlık yapmadık, y

Dernek binasında yapılan genel kurulda tek liste halinde seçime gidildi ve Kaptanoğlu 17 yıldır yürüttüğü başkanlık görevine devam dedi.

Dernek binasında yapılan genel kurulda tek liste halinde seçime gidildi ve Kaptanoğlu 17 yıldır yürüttüğü başkanlık görevine devam dedi.

Sarıyerliler Derneği’nin Olağan Kongresi’nde Divan Başkanlığı’na Sami Canel seçildi. Divan Kurulu’nun yerini almasından sonra İstiklal Marşı okundu ve gündeme geçildi. Gündem gereği Hayati Kaptanoğlu Faaliyet Raporunu okudu. Konuşmasına derneğin eski başkanları, birlikte görev yaptığı yönetim kurulundaki arkadaşları ve derneğe emek verenlere teşekkür ederek başlayan Kaptanoğlu, göreve ilk kez seçildiğinde bazı hayalleri olduğunu, bugüne kadar bu hayallerinin hemen hemen yarısını gerçekleştirmiş olmaktan mutlu olduğunu söyledi. Sahip olunan dernek binasını satın alarak da en büyük hayaline kavuştuğunu belirten Kaptanoğlu şunları söyledi:

BU DERNEK HİÇBİR ZAMAN SEÇİM DERNEĞİ OLMAYACAKTIR”

“17 yıldırı görevde olduğumuz sürede derneğimize olağanüstü bir durum yaşatmadan bugünlere geldik. Kurumlaşma adına önemli mesafeler katettik. 22.yılında olan derneğimiz olgunlaşma dönemine girmiştir. Temennim odur ki istikrarı hiç bozulmasın. Derneğimiz Sarıyer halkının profili ile örtüşen bir dernektir. Yani biz halkız, halktan biriyiz, halkın temsilcileri olarak yasal sınırlar içinde görev yapıyoruz. Bir yardımlaşma, dayanışma ve kültür derneği olarak muhtaç olan, yoksul olan herkes kanatlarımız altındadır. Siyasi bir dernek olmadığımızı da her zaman söylüyorum. Bu dernek hiçbir zaman seçim derneği olmayacaktır. Bu zamana kadar seçimlerde hiçbir parti ile pazarlık yapmadık, yapmayacağız. Geçen 17 yıllık süre içinde zaman zaman çalışma tempomuz düşe de hedef çıtalarımızı yüksek tutarak bugünkü istikrarı yakaladık. Derneğimiz artık ayaklarının üstünde, kiömseye muhtaç olmadan var olma mücadelesi vermeden sahip olduğu misyonla, adından aldığı güçle gelecekte de var olacaktır. Elbette ki Sarıyer bizim için önemlidir. Ancak bizim için önemli olan Türkiye’dir. Türkiye olmazsa Sarıyer olmaz. Kurucumuz ve önderimiz Mustafa Kemal’in ilkeleirnde birliğimiz beraberliğimiz, vatanımız, bayrağımız ve Cumhuriyetimizin tek olması yolunda tarafız. Bu manada siyasi dernek olmasak da elbette ki memleket meseleleri bizi ilgilendirmektedir.”

Hayati Kaptanoğlu konuşmasında derneğin gerçekleştirdiği sosyal, kültürel ve yardım faaliyetleriyle ilgili ayrıntılı olarak bilgi verdikten sonra, Divan başkanı Sami Canel, Muhtarlar derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, Dernek Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Kaban ve bazı üyeler konuşmalarda bulundu. Canel ve Sarıuçak, Sarıyer merkezde yaşanan trafik ve otopark sorununa dikkat çekip, emniyetin buraya daha fazla ilgi göstermesi gerektiğini söylediler. İrfan Kaban da Sarıyerliler Derneği’nin giderek kendi binasına kapanan bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirtip, faaliyetlerini dışa açması gerektiğini belirti.

BAŞKAN ŞÜKRÜ GENÇ DE KATILDI

Sarıyerliler Derneği 11. Olağan Kongresi’ne Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, eski Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Ayber, eski Meclis Üyesi Hacı Mehmet Bayraktar. ADD Başkanı Fahrettin Serdaroğlu, ÇYDD Başkanı Gül Çağlayan, Muhtarlar derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, Sarıyer Spor Kulübü Yöneticisi Kadir Demir, Cem Vakfı Sarıyer Şube Başkanı Sait Kıral, Çayırbaşı Kültür ve yardımlaşma ve dayanışma derneği Başkanı Şeref Aksak da katıldı.

Konuşmalar tamamlandıktan sonra yapılan seçimde Hayati Kaptanoğlu ve listesindeki üyeleri dernek yönetimine seçildi.

Derneğin Yönetim Kurulu  şu isimlerden oluştu:

Hacı Mehmet Bayraktar, İrfan Kaban, Nebi Günindi, Ahmet Çakır, Eyüp Maraş, Mehmet Gül, Muhterem Doratlı, Kıvanç Ekinci, İzzet Atkoşturanlar, Yeter Büyükdurmuş, Emine Kav, Nasuh Aşantuğrul, İhsan Demir ve Erkan Tanışman.

Geniş haberi hazırlanıyor..

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.