Hüseyin Avni Mutlu’dan Şükrü Genç’e kutlama ziyareti

Hüseyin Avni Mutlu’dan Şükrü Genç’e kutlama ziyareti

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i makamında ziyaret ederek ikinci kez başkan seçilmesinden dolayı tebrik etti.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i makamında ziyaret ederek ikinci kez başkan seçilmesinden dolayı tebrik etti.


30 Mart yerel seçimi sonrası ilk kez Sarıyer’e gelip, Başkan Genç’i ziyaret eden Vali Mutlu, ikram edilen Sarıyer Böreği’ni beğenerek yerken, Türkiye’deki 10 bin endemik türün 3500’ünün İstanbul’da olduğunu ve üretilen balın da bu bitkilere ait olduğunu belirtti.

 

Ziyaret sırasında Başkan Şükrü Genç, yardımcıları Gökan Zeybek, Mustafa Tok, Sevgi Atalay, Yüksel Tutak ve İsmail Erdem ve Semra Kartal’ı Vali Mutlu’ya tanıttı. 

Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, Sarıyer Emniyet Müdürü Murat Karakaya, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Mustafa Balcı, belediye birim müdürlerinin de bulunduğu ziyarette samimi bir ortam yaşandı.

 

Sağanak yağmur yağarken belediyeye gelen Vali Mutlu, Başkan Genç’in makam odasında yaşanan sıcak ortamda çeşitli konulardan söz edip, görüş ve düşüncelerini ifade etti. Başkan Genç de, Sarıyer’den Soma’ya yardım için gönderilen ekiple ilgili bilgi verdi. Başkan Genç belediye olarak yapmak istedikleri ancak yetki alanları dışında olduğu için herhangi bir çalışma yapamayarak sıkıntı yaşadıkları konularla ilgili olarak da Vali Mutlu’ya bilgi verdi.  Genç, “Özellikle dört ilçenin Sarıyer, Beykoz, Beşiktaş ve Üsküdar’ın yasal ve mevzuat anlamda diğer ilçelerden daha farklı boyutları var. Şişli 4 yasa ile yönetiliyorsa biz 14 yasa ile yönetiliyoruz. Vatandaş sorunu olduğu zaman belediyeye geliyor. Bunu aşmaya çalışıyoruz ama aşamadığımız noktalar da var. Sarıyer’in bu güzel doğal yapılanmasının yanında çok eski binaların ayağa kaldırılabilecek şekilde projelendirilerek yapılması gerekiyor. Bu bizim yetki alanımız dışında. Sarıyer’de eski sokakların ve yapıların restore edilerek yaşama katılması gerekiyor. Sıkıntıları aşabilecek ortak çalışmaları yaşama katabilmemiz gerekiyor. Mevzuatlar nedeniyle Sarıyer’i balıkçılık merkezi yapamıyoruz” dedi.

 

Sarıyer’de Bilezikçi Çiftliği’nde yaklaşık 1100 yaşındaki çınar ağaçlarının yer aldığını belirten Şükrü Genç, Vali Mutlu’yu burayı görmesi için davet etti.

Kaymakam Ömer Karaman da Sarıyer Böreği, balığı ve balının tanıtımı için yapılan çalışmaları anlatıp, doğal zenginliklerin hak ettiği değeri bulması için çaba harcadıklarını ifade etti.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ziyaretiyle ilgili olarak da şunları söyledi:

“Ben bugün özellikle sizi yeni dönem belediye başkanlığınızı meclisinizle birlikte hayırlı görevler dileklerimi iletmek için ziyarete geldim. Sizi yürekten kutluyoruz. Sarıyer’de bugüne kadar hep çok güzel çalışmalara vesile oldunuz. Bundan sonra da inşallah Sarıyer’e ve güzel şehrimiz İstanbul’a belediye hizmetleri ve diğer hizmetler konusunda güzel işler yapmanız dileklerimizi yineliyoruz. Bugüne kadar kamu ile ilintili müşterek yapılabilecek tüm çalışmalarda çok iyi bir mesai işbirliği yürütüldü. Mülki idare, kaymakamlık, vilayet ve diğer kamu kurum kuruluşlarımızla münasebetler konusunda belediyemizin yaklaşımları her zaman bize güç verdi. Biz de bizim kaynaklarımızın imkanları ölçüleri bilgi paylaşımı konusunda her zaman Sarıyerlilerin belediyemizin yanında olacağız bundan evvel olduğu gibi. Önemli bir emanet aldınız halktan bunu inşallah hizmete dönüştürecek çalışmalar yapacaksınız. Sizi yürekten kutluyoruz hayırlı olsun diyoruz tekrar.”

 

Başkan Genç de çalışma ekibi ve başkan yardımcıları adına ziyaretlerinden dolayı Mutlu’ya teşekkür etti. Sohbetin sona ermesinin ardından Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ya bir teşekkür plaketi takdim etti. Genç, yapımı devam eden yeni belediye hizmet binasıyla ilgili de Mutlu’ya bilgi verdi.

  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.