İşsizlik maaşındaki son durum..

İşsizlik maaşındaki son durum..

İşsizlik sigortasından yararlanma şartlarının iyileştirilmesi yönünde çalışma başlatıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, işsizlik sigortasından yararlanma şartlarının esnetilmesi ve yararlanma sürelerinin uzatılmasının bir politika olarak

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, işsizlik sigortasından yararlanma şartlarının iyileştirilmesi yönünde çalışma başlatıldığını açıkladı ve bu kapsamda işsizlik ödeneği başvurusunda bulunmayanların tespit edileceğini bildirdi.


İşsizlik Fonu'ndan 2002'den bu yana yaklaşık 3 milyon 600 bin kişiye toplam 8 milyar TL ödeme yapıldığını açıklayan Çelik, 10. Kalkınma Planı'nda iş gücü piyasasının etkinleştirilmesi başlığı kapsamında işsizlik sigortasından yararlanma şartlarının esnetilmesi ve yararlanma sürelerinin uzatılmasının bir politika olarak yer aldığını söyledi.


İŞSİZLER TESPİT EDİLECEK


Çelik, şunları kaydetti: “Bu kapsamda mevcut işsizlik ödeneği şartlarının sağlanmasına karşın, işsizlik ödeneği başvurusuna bulunmayanların tespit edilmesi, işverenlerin ve işçilerin işsizlik sigortası konusunda bilinçlendirilmesi, işsizlik sigortasından yararlanma şartlarının esnetilmesi ve yararlanma sürelerinin artırılması yönünde mevzuat çalışması yapılması planlanmaktadır.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.