İstanbul'da 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

İstanbul'da 23 Nisan Coşkuyla Kutlandı

Maltepe sahilindeki 23 Nisan kutlamalarına katılan Başkan Kadir Topbaş, “23 Nisan bir protokol havasının ötesine geçsin, çocuklarınızın bayramı dünya çocukları ile birlikte İstanbul'da doya doya kutlasın istiyoruz” dedi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. yılı etkinlikleri kapsamında İstanbul Valiliği ile birlikte düzenlediği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şölen” Maltepe Yaşam Spor Kültür ve Eğlence Parkı’nda gerçekleşti.

 

İstiklal Marşı ve Saygı Duruşuyla başlayan etkinlikte TRT Çocuk Korosu mini bir konser verdi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen şiir yarışmasında birinci olan Halkalı Güneş Ortaokulu öğrencisi Esra Akın'ın Doğ Ey Güneş şiirini okudu. Ardından resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve 1. Ordu Komutanı orgeneral Salih Zeki Çolak tarafından verildi.


 

Ödül töreninin ardından Kağıthane Kemal Halil Tanır İlkokulu ve Bağcılar İgdaş İlkokulu halk oyunları gösterisini sundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü Mehteran Takımı’nın konseri ise, etkinlik alanını dolduran çocuklardan ve velilerden büyük alkış aldı.

 

Şölenin sonunda basın mensuplarının sorularını cevaplandıran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 23 Nisan programlarının protokolün ötesine geçerek çocuk bayramı gibi kutlanmasını istediklerini belirterek, “Çocuklarınızın bugün yaptığımız parklarda, spor ve etkinlik alanlarında eğlenmelerini arzu ediyoruz. Yani 23 Nisan bir protokol havasının ötesine geçsin istiyoruz. Bu bayramı çocuklarınızın dünya çocukları ile birlikte İstanbul'da doya doya kutlamalarını arzu ediyoruz”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Maltepe, Haliç ve Avcılar sahillerinde bugün çocuklara yönelik etkinlikler ve kutlamalar gerçekleştirdiğini ifade eden Başkan Kadir Topbaş, gelecek yıllarda da çocuklara yönelik bu tarz etkinliklerin artarak devam edeceğini söyledi.

Miniaturk de cıvıl cıvıldı...

Başkan Kadir Topbaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. yılı etkinlikleri kapsamında Miniaturk'te düzenlenen etkinliklere katılan çocuklarla da buluştu. Öğrencilerle ve aileleriyle sohbet eden Topbaş, hatıra fotoğrafı isteklerini de geri çevirmedi.

Miniatürk’te düzenlenen etkinlikler kapsamında; Perküsyon Show, Genco Gürcay Sihir Gösterisi, Çocuk Tiyatrosu / Nasrettin Hoca, Basketbol Show, Kukla Gösterisi, Pantomim Gösterisi ve Maskot Mehteran gösterileri ile çocuklar bayramlarını dolu dolu kutladı.

Haberin Nabzı Gazetesi

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.